let byl zrušen

Skandál před odletem! Piloty odvedla policie. Nadýchali alkohol

United Airlines
Zdroj: Profimedia
United Airlines. Ilustrační foto
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Publikováno 4. 8. 2019
Téma:

Dva piloty letecké společnosti United Airlines zatkli na letišti ve skotském Glasgow. Před nástupem k letu do New Yorku se museli podrobit dechové zkoušce, která u nich potvrdila nepovolené množství alkoholu.

Cestující se plánovaného letu do New Yorku v sobotu večer nedočkali. Jejich piloty totiž odvedla policie a let byl podle televize BBC zrušen.

 

Muži ve věku 45 a 61 let zatím nebyli obviněni, zůstávají však ve vazbě a v úterý se mají postavit před soud v souvislosti s porušením legislativy, která se vztahuje i na pilotování letadla pod vlivem alkoholu a drog.

 

 

Americká společnost United Airlines v prohlášení uvedla, že bezpečnost cestujících a posádky je "hlavní prioritou" společnosti. Piloti byli okamžitě vyřazeni ze služby a aerolinka spolupracuje s místními úřady.

 

Povolené množství alkoholu v dechu je u pilotů ve Skotsku o více než polovinu nižší, než v případě řidičů. Pilotům v případě odsouzení hrozí finanční pokuta, mohou být ale odsouzení až k dvouletému trestu odnětí svobody. Podobný případ se stal na stejném letišti v roce 2017. Oba piloti tehdy skončili za mřížemi.
 

TN.cz