odhalení

Skandál s vibrátory: "Omylem" nahrávaly intimní chvíle uživatelek

Vibrátor
Zdroj: Thinkstockphotos
Téma:

Velký skandál způsobila firma vyrábějící sexuální hračky pro dospělé. Uživatelé totiž v aplikaci na dálkové ovládání vibrátoru telefonem objevily uložené zvukové záznamy svých intimních chvilek. Výrobce to svádí na „softwarovou chybu“.

Moderní sexuální hračky nabízejí možnost ovládání pomocí aplikace v mobilním telefonu. Výrobek od firmy Lovense dokonce umožňoval společně strávené intimní chvilky i partnerům, kteří jsou v tu chvíli tisíce kilometrů od sebe. Stačilo pomocí chytré aplikace spárovat telefon na jednom konci světa s vibrátorem na druhém. Uživatelky ale neměly vůbec tušení, že jsou jejich intimní chvilky nahrávány, píše Independent.

 

Na problém upozornil člověk, který objevil ve svém telefonu neznámý zvukový soubor tempSoundPlay.3gp. „Soubor byl úplný zvukový záznam o délce 6 minut z doby, kdy jsem naposledy použil aplikaci k ovládání vibrátoru. Nic takového jsem pochopitelně nechtěl,“ napsal uživatel pod přezdívkou tydoctor na webu reddit.

 

 

Příspěvek strhl lavinu, protože podobný soubor našli ve svých telefonech i další uživatelé. Báli se, že tajně uložené soubory se mohly odeslat z telefonu i jinam, než na telefon partnera. „Vaše obavy jsou srozumitelné. Ale chceme vás ujistit, že žádné informace nebo data nebyly z vašich telefonů odesílány na naše servery,“ uvedla společnost Lovense v oficiální odpovědi uživatelům aplikace.

 

V další aktualizaci aplikace pro zařízení iOS už byla závada opravena, telefonů s Androidem se problém údajně netýkal.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz