Kde je?

Skandál! Šéf ochránců zvířat zmizel, zůstal po něm obří dluh!

Liga na ochranu zvířat České republiky má velký problém. Její předseda Petr Ondráček je podezřelý, že zpronevěřil peníze občanského sdružení, které například zachraňuje opuštěné domácí mazlíčky.

Místopředsedkyně sdružení už Ondráčka z funkce odvolala, ten opustil třebíčský útulek, o který se staral, jenže nikdo neví, kde teď je. S nikým totiž nekomunikuje. Zůstaly po něm dluhy za nejméně milion korun.


Zaměstnanci třebíčského útulku, kteří už několik měsíců pracují bez výplat, mají největší starost o svěřená zvířata. Předseda republikové ligy na ochranu zvířat je nechal napospas osudu. Naposledy ho viděli někdy v dubnu.


Ondráček, který za 10 let ve ve funkci pomohl stovkám týraných zvířat, se v posledním roce začal utápět ve svých osobních problémech. Ke konci prý už komunikoval jen po telefonu a smskami.


Radnice v Třebíči dala Ondráčkovi 280 000 korun na provoz útulku. Teď provádí kontrolu jeho účetnictví. "V útulku ty peníze nejsou a nejsou ani na účtě. Jsou tam dluhy na výplatách pro zaměstnance. Tam se neplatilo ani sociální a zdravotní pojištění," vypočítává místopředsedkyně Ligy na ochranu zvířat ČR Dagmar Kubištová.


Dluh na zdravotním a sociálním pojištění je skoro osm set tisíc korun. Místopředsedkyně ligy přijela do Třebíče dát zaměstnankyním útulku výpovědi. Teď je zaměstná radnice, která si útulek vezme pod svá křídla. Liga funguje v České republice od roku 1990, má 15 poboček, 150 členů a stojí za záchranou tisíců zvířat.

Související témata:
pez, Ivan Berka TN.cz