pověry a tradice

Velikonoční pověry: O Škaredé středě musíte dát pozor na úsměv

Pletení velikonoční pomlázky
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Moderátor TV Nova Karel Kopeček úsměvem nešetří ani na Velikonoce!
Téma:

Škaredá, nebo také Sazometná středa, se tak nazývá podle toho, že se v tento den vždy vymetávaly z komína saze. Podle pověry je důležité, se nemračit, protože by vám to mohlo zůstat po celý rok. Upéct byste si měli podle tradice také jidáše, které se však jedí až na Zelený čtvrtek.

S Velikonocemi se pojí řada tradic, zvyků, ale také pověr. Na 17. dubna letos vychází Škaredá středa, které se také říká Sazometná a to proto, že se v dřívější době vymetaly saze z komínů a pavučiny z koutů. Lidé tak ze svých domovů vyháněli zlé síly. A proto je podle některých zvyků i dnes ideální den na generální úklid před jarem.

 

Název Škaredá středa vznikl také na základě příbehu, kdy se v tento den měl Jidáš škaredit na Ježíše a zradit ho. Měl ho také prodat za třicet stříbrných. Jidáš však svoji zradu neunesl a oběsil se. Předkové si tuto událost připomínali pečením jidášů.

 

 

Toto sladké medové pečivo má tvar smyčky, jako na oprátce, kterou se Jidáš oběsil. Jidáše se sice pečou ve středu, ale jíst by se měly až na Zelený čtvrtek.

 

Na Škaredou středu byste se neměli také mračit. Podle pověry by vám to mohlo zůstat až po celý rok a mračili byste se každou středu v měsíci. Tato pověra souvisí také se zradou Jidáše, informoval web ceske-tradice.cz.

 

Podle starých tradic se také v tento den chodí do kostela na hranici opalovat na hranici polínko dřeva. Doma z něj mají vyrobit křížky, které se o Velké neděli zastrkají do rohů polí. Ten hospodář, který bude mít první všechny křížky zastrkané, bude mít časnější žně.

 

Na Velikonoce nás čekají jarní teploty. Podívejte se na pondělní reportáž TV Nova:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kristínu Nemčkovou čeká na Velikonoční pondělí pořádný masakr! Mladá studentka zažije nemilé probuzení

Nejlepší mazanec na Velikonoce? Vyzkoušejte recept Zuzky Böhmové

reg TN.cz