Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Prezidentské volby

Zeman volil obklopen ochrankou, novináře nevpustili do místnosti!

Miloš Zeman při volbách
Zdroj: ČTK, TN.cz
Novináře před příjezdem prezidenta nevpouštěli do hlasovací místnosti.

Prezident Miloš Zeman ani po incidentu v prvním kole volební místnost nezměnil. Hlasoval na pražských Lužinách, tentokrát před něj ale žádná aktivistka neskočila. I tak doprovázela jeho volbu řada bezpečnostních opatření.

Zeman už tradičně zamířil do volební místnosti v budově základní školy na pražských Lužinách. Při prvním kole prezidentské volby ho právě tam "napadla" polonahá aktivistka Anželina Diašová. Vyběhla z hloučku novinářů, sundala si košili a na těle měla anglicky napsáno "Zeman, Putinova děvka".

 

Připomeňte si, jak došlo k "útoku" na prezidenta Zemana:

 

Prezidenta incident vyděsil, nic se mu ale nestalo. Po několika minutách a poté, co ochranka ženu zpacifikovala, zamířil k volební komisi znovu a tentokrát už mohl i vhodit obálku se svým hlasem do urny.

 

Policisté žádná zvláštní bezpečnostní opatření v místnosti, kde Zeman volil, nepřipravili. Novináře však kontrolovali prezidentovi bodyguardi, kteří chtěli vidět press karty i občanky, zkontrolovali batohy a do volební místnosti pustili jen část z nich. V půl třetí odpoledne volební komise oznámila, že žádné novináře už do místnosti nevpustí.

 

 

 

Prezidentova ochranka aktivistku před dvěma týdny po zákroku předala policii. Soud jí ve zrychleném řízení uložil tříměsíční podmínku a vyhostil ji ze země. I po rozsudku Diašová varovala před Zemanovým znovuzvolením, poté odjela autem s ukrajinskou poznávací značkou.

 

Druhé kolo prezidentských voleb se koná 26. a 27. ledna. V pátek mohou voliči hlasovat od 14. do 22. hodiny, v sobotu od 8. do 14. hodiny. Kdo bude novým prezidentem, bude zřejmě známo už v sobotu odpoledne.

 

Takhle to vypadalo před volební místností dnes:

epa TN.cz