Víc než po požárech

Škody po bouřkách jsou už teď rekordní! Překonaly miliardu

Linda Nguenová
Linda Nguyenová
Publikováno 7. 8. 2019
Téma:

Škody, které letos bouře způsobily, jsou už nyní rekordní. Podle pojišťoven jen do konce června vystoupaly nad miliardu korun a překonaly tak i následky požárů. Jsou zároveň nejvyšší od roku 2011, kdy se tyto statistiky vedou.

Některé pojišťovny řešily škody způsobené vichřicí a krupobitím až 15krát častěji než ty z povodní. "Statistice majetkových škod letos i nadále dominují události způsobené nepříznivými výkyvy počasí, konkrétně vichřicemi a krupobitím," potvrdila mluvčí České asociace pojišťoven Veronika Exnerová.

 

Nejvíce co do počtu škod má na svědomí vítr. Po vichřicích například Česká pojišťovna likvidovala 12 tisíc událostí za 280 milionů korun. Kroupy udeřily méně často, ale o to ničivěji. Způsobily škody za půl miliardy korun. To je průměrně přes dva a půl milionu korun každý den.

 

 

"Zatímco v roce 2016 sužovalo klienty zejména krupobití, v následujících dvou letech to byly hlavně vichřice a letos se k nim přidaly znovu kroupy," doplnil mluvčí Allianz Václav Bálek.

 

Překonaný je tak i jinak zpravidla nejničivější živel - oheň. Za první letošní pololetí se totiž škody z požárů vyšplhaly k asi 950 milionům korun.

epa TN.cz