Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

katastrofické škody

Škody, zákaz vycházení, rabování: To jsou následky bouře Harvey

Zatopený Houston po bouři Harvey
Zdroj: Profimedia

Počet mrtvých během rozsáhlých záplav, které způsobila bouře Harvey na jihu Spojených států, stoupl na nejméně 18. Informovala o tom dnes agentura AP poté, co byly hlášeny další tři oběti z okresu Harris ve státě Texas.

Bilance obětí hurikánu zatím není konečná a úřady se obávají, že po opadnutí vody objeví větší počet mrtvých. Televize Fox News ve svém propočtu uváděla v úterý nejméně 15 mrtvých, přičemž do bilance započítala i šestičlennou rodinu, která údajně utonula ve voze.

 

Starosta Houstonu vyhlásil zákaz nočního vycházení, aby zamezil hrozícímu rabování v evakuovaných budovách. Opatření bude platit každou noc do odvolání od půlnoci do 5:00 místního času (7:00 až 12:00 SELČ), upozornil Sylvester Turner.

 

Předtím hovořil o začátku zákazu od 22:00 místního času, ale termín posunul, aby umožnil záchranářům pokračovat ve vyprošťování lidí z míst odříznutých velkou vodou. Pomohlo se tak již více než 13.000 lidem v Houstonu a jeho okolí.

 

 

Harvey je nejsilnějším hurikánem, který Texas zasáhl od roku 1961. Živel na pevninu udeřil v noci na sobotu prudkými dešti a větry přesahujícími rychlost 210 kilometrů za hodinu.

 

Nad pevninou nicméně již během soboty zeslábl na tropickou bouři. Odhaduje se, že živel napáchal největší škody v historii USA.

 

Na reportáž TV Nova se můžete podívat zde:

klma tn.cz / ČTK