útok školačky

Dívku (12) potrestali za facku učiteli, chtěla si zlepšit pozici ve třídě

Základní škola Bílina
Zdroj: TV Nova
Téma:

Žákyně, která dala facku učiteli na základní škole v Bílině, dostala trojku z chování. Škola ji potrestala za incident z poloviny minulého měsíce. Útokem na učitele si dívka podle ředitelky školy chtěla upevnit dominantní pozici v třídním kolektivu.

"Zaťukala mu na rameno a vrazila mu facku a utekla. Děti ze šesté třídy se domlouvaly," popsala incident žačka základní školy. Dvanáctiletá školačka prý chtěla být hvězdou třídy. Před spolužáky se vychloubala, že dá učiteli facku.

 

Nikdo jí nevěřil, a proto se šli všichni před sborovnu přesvědčit. "Potřebovala si nějakým způsobem udržet pozici ve třídě, vedoucí pozici, tak to dokonala, protože děti jí nevěřily, že to udělá," řekla Barbora Schneiderová, ředitelka školy.

 

Kdyby tušila, jaké to bude mít následky pro ni i pro její rodiče, možná by si svojí frajeřinu rozmyslela. Už teď je jisté, že ji na konci školního roku čeká trojka z chování. "Z chování bude známka snížená. Teď jí byla okamžitě udělena ředitelská důtka," doplnila ředitelka.

 

 

Případ vyšetřuje i policie jako přestupek proti občanskému soužití, učitel totiž podal na rodiče školačky trestní oznámení.

 

Případ zřejmě bude mít ještě dohru u přestupkové komise bílinské radnice. Od ní můžou rodiče dostat až destitisícovou pokutu. Dívka měla už v minulosti problémy s chováním a už jednou sníženou známku z chování dostala.

reg/Martin Kočárek TN.cz