spojené státy americké

11letý Adan se zabil při domácí výuce. Zastřelil se dávkou ze samopalu

Školák na domácí výuce
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Hrůzný zážitek má za sebou školačka, jejíž 11letý bratr se doma zastřelil samopalem při distanční výuce u počítače. Policie vyšetřuje, kde vlastně žák šesté třídy základní školy ke zbrani přišel a jak přesně si smrtelné zranění hlavy přivodil.

Ani okamžitá pomoc zdravotníků na pohotovostní jednotce v nemocnici ve středu nezachránila 11letého Adana Llanose z americké Kalifornie. Ten se při domácí výuce u počítače střelil samopalem do hlavy. Jeho sestra, která právě měla distanční výuku u počítače v jiné místnosti, sice hned přivolala souseda, a vyrozuměla o tragédii i svoji učitelku, ale ani okamžitě přivolaný šerif a záchranáři už nic nezmohli. Po převozu do nemocnice chlapec zraněním před zraky svých blízkých podlehl.

 

 

Ve chvíli, kdy samopal obrátil proti sobě, mě chlapec kameru i mikrofon svého počítače vypnuté. Neštěstí teď vyšetřují detektivové, které zajímají hlavně okolnosti střelby, především to, komu vlastně smrtící zbraň patří.

 "Ten klučina byl nejmilejším hochem, jakého byste kdy chtěli potkat. Byl výjimečný. Pohodář. Byl to typ, který by nikdy nikomu neublížil. Mluvil tiše, měl překrásný úsměv,“ popsal oběť soused, kterému vyděšená dívka bušila na dveře, když hledala pomoc.

 

 

"Cítíme s celou rodinou a se všemi, které tato tragédie zasáhla,“ napsali na sociálních sítích policisté z místního okrsku. Účast vyjádřil i školský úřad, který pozůstalým hned nabídl i sociální a psychologickou pomoc.

Související témata:
zv TN.cz