policejní pátrání

Školáka přepadli a okradli na zastávce, nikdo mu nepomohl! VIDEO

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 30.1. 2020 21:58
Téma:

Na Mariánském náměstí v Ostravě dva mladíci přepadli školáka. Vzali mu peněženku a mobil, navíc od nich chlapec obdržel i pár kopanců a úderů. Vše se odehrálo na tramvajové zastávce, kde v tu chvíli stálo několik lidí. Na záběrech z kamery je vidět, že žádný z nich nezasáhl. Policie žádá veřejnost o pomoc s hledáním pachatelů.

Mladíci přepadli chlapce 14. ledna v 16:42. Zaútočili na něj na tramvajové zastávce Mariánské náměstí v Ostravě ve směru do centra. Celý incident zachytila veřejná kamera - na záběrech je vidět, že neznámí pachatelé přišli k chlapci a vytrhli mu z ruky peněženku.

 

Když se bránil, fyzicky ho napadli. Poté, co spadl na zem, mu násilím vzali mobil značky Xiaomi Redmi 6a v hodnotě několika tisíc korun. Posléze mu zasadili ještě několik kopanců.

 

V době útoku na zastávce stálo několik lidí. Na videu je jasně vidět, že chlapci nikdo z nich nepomohl. Podle policie posléze odjeli tramvají č. 4. Vzhledem k tomu, že se jedná o svědky, se na ně policie obrací. O pomoc ale žádá i širší veřejnost.

 

 

"Přijmeme jakékoliv informace k neznámým pachatelům, popřípadě i skutku a to na telefonní číslo 974 726 533. Informace je možné sdělit rovněž na bezplatnou linku 158," vyzvala lidi mluvčí policie Soňa Štětínská.

 

Jeden z útočníků byl ve věku 13 až 14 let, asi 160 centimetrů vysoký, štíhlý, tmavé pleti s krátkými vlasy. V oblasti lícní kosti měl znaménko. Na sobě měl černé oblečení a bundu s kožešinovým lemem. Druhý byl mladší - ve věku 7 až 8 let. Vysoký byl asi 130 centrimetrů, měl rovněž tmavou pleť a na sobě černé oblečení.

 

GALERIE: Okradení nezletilého na tramvajové zastávce v Ostravě

1
/
5
Zdroj: Policie ČR
Okradení nezletilého na tramvajové zastávce v Ostravě - 1
 

TN.cz