Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Hmyz útočí

Školní výlet za "všechny prachy". Děti si přivezly štěnice a svrab

Zdroj: TV Nova

Rodiče desítek žáků základní školy v Libouchci na Ústecku budou muset provést nákladnou desinsekci svých domácností. Jejich děti si na konci školního roku přivezly ze školy v přírodě štěnice a svrab. Provozovatelé zařízení Natura v Rumburku tvrdí, že tam hmyz zanesly předchozí školní turnusy.

Osmiletá Adélka a stejně starý Kuba byli se spolužáky na škole v přírodě v Rumburku na Děčínsku. Po příjezdu domů je ale začaly trápit svědivé pupínky a kožní vyrážka.


Děti si stěžují na silné svědění a další potíže. Celkem si vyrážku, kousance a poštípání od štěnice přivezly domů čtyři třídy, celkem tedy asi 80 dětí.
 


Tohle je areál školy v přírodě, kde byly děti ubytované. Štěnice tam deratizační firma našla v několika pokojích a jejich výskyt potvrdila i hygiena."Na pěti místech se našel výskyt těchto štěnic. Jsme to ošetřili všecko. Můj názor je ten, že to sem přitáhli sociálně slabí," má jasno ředitelka areálu Natura Marcela Slivaková.


Rodiče pokousaných dětí se teď bojí, jestli jim prckové štěnice nezatáhlli až domů. Štěnice se doma svépomocí zlikvidovat nedají. Je potřeba zásah odborné firmy, ten ale vyjde až na dvacet tisíc korun.
 

pez, Martin Kočárek TN.cz