Návrat do lavic

Školy dezinfikují, co se dá. Vymýšlí systém, aby se děti nepotkávaly

Petr Zapletal
Petr Zapletal
Publikováno 5. 5. 2020
Téma:

Základní školy napříč celou Českou republikou se připravují na restart školního roku. Všude se teď uklízí a dezinfikuje. Připravují se i třídy, kam se už v pondělí vrátí žáci devátých ročníků.

Důkladný úklid probíhá v těchto dnech snad ve všech základních školách. Dezinfekcí se utírají kliky, klávesnice počítačů, lavice ve třídách, podlaha i už téměř dva měsíce opuštěné šatny. Už v pondělí 11. května do základních škol totiž nastoupí žáci posledních ročníků.

 

S tím, že se vrátí drtivá většina deváťáků do lavic, počítají třeba i v Trnavě na Zlínsku. "Předpokládáme, že přijdou žáci, kteří se chystají k přijímacím zkouškám. Budou mít vyučování každý den dvě hodiny z každého předmětu," popsala ředitelka tamní ZŠ Helena Vývodová.

 

V obci Trnava se deváťáci vejdou do jedné třídy, učit se tam budou matematiku a český jazyk. Ve městech, kam chodí podstatně víc žáků, ale museli ředitelé a jejich zástupci připravit rozpisy.

 

 

"Aby se žáci nemíjeli, bude každá skupina v jiné třídě, i ta odpolední, a pak se to odpoledne všechno vydezinfikuje," informoval zástupce ředitele ZŠ Křiby Zlín Pavel Růžička.

 

Dezinfekci už města a obce do škol poslaly, hlavně ty větší ale ještě další litry přikupovaly. Stejně tak ochranné pomůcky. Třeba základní škola na zlínském sídlišti Jižní svahy má už připravené pro všechny kantory i další zaměstnance ochranné štíty.

epa TN.cz