NÁVRAT DO ŠKOL

Část škol neví, jestli v pondělí otevřou. Nikdo jim nic neřekl

Petr Zapletal
Petr Zapletal
7.4. 2021 13:33
Téma:

Návrat žáků do škol se na některých místech komplikuje. Bývalý ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) doporučil, aby se například ve Zlínském kraji posunulo rozvolnění o týden. V oblasti je totiž stále velký počet hospitalizovaných s nemocí covid 19.

Ředitelé už sice dostávají manuály k otevírání škol, někde je to ale s návratem dětí do lavic hodně nahnuté. Mluví se třeba o okresech ve Zlínském kraji.

 

"Jsme připraveni, škola je nachystaná, na žáky se moc těšíme, ale od rána čekáme na rozhodnutí, jestli se návrat bude týkat i zlínských dětí," uvedla ředitelka ZŠ Kvítková Jaroslava Müllerová. 

 

Rozhodnout by měl týdenní počet případů na sto tisíc obyvatel. Spekuluje se o hranici dvojnásobku průměru celé České republiky a také o počtu hospitalizovaných. Právě ten je třeba ve zlínské krajské nemocnici v těchto dnech velmi vysoký.

 

 "Pečujeme o 152 covidových pacientů, což jsou nejvyšší počty za posledních deset týdnů. Máme v provozu šest standardních covidových stanic, kde máme volných 12 lůžek," popsal mluvčí krajské nemocnice ve Zlíně Egon Havrlant. 

 

 

V celém Zlínském kraji bylo k úterý v nemocnicích 344 hospitalizovaných. Před pár dny, v sobotu, to bylo skoro o 50 méně. Do kraje už přitom v úterý dorazila zásilka antigenních testů pro školy.

 

"Bylo dovezeno bezmála 227 tisíc antigenních testů, postupně budou distribuovány do škol a školských zařízení," potvrdila mluvčí krajské úřadu Soňa Ličková. S jejich distribucí do obcí s rozšířenou působností se začíná už ve středu.

Související témata:
mb TN.cz