Prázdniny v přírodě

Školy v přírodě do podzimu nebudou. Letní tábory možné ke konci června

Téma:

Kvůli opatřením proti koronaviru se budou moci školy v přírodě a vícedenní akce konat nejspíše až na podzim. Letní tábory budou povoleny od 27. června.

Děti letos v létě přijdou o školy v přírodě. Ministerstvo školství společně s ministerstvem zdravotnictví dnes informovalo, že se školy v přírodě a vícedenní výlety budou moci konat nejdříve na podzim.

 

Ministerstvo zdravotnictví totiž vydalo 19. května mimořádné opatření, které zakazuje školní vícedenní akce s účinností od 25. května až do odvolání.

Co se týče dětských táborů a zotavovacích akcích pro děti do patnácti let, tak ty by měly být povoleny za přísných hygienických opatření od 27. června. Zotavovací akce je organizovaný pobyt 30 a více dětí do 15 let věku a po dobu delší než 5 dnů. Účelem takové akce je posílit zdraví a tělesnou zdatnost dětí.

 

Konec školního roku je letos naplánován na 30. června. Většina škol po České republice, ale bude mít poslední dva dny ředitelné volno, tudíž začátek prázdnin připadá pro část dětí již na sobotu 27. června.

 

"Klademe velký důraz na dodržování pravidel osobní a provozní hygieny, tedy především mytí rukou vodou a mýdlem nebo použití dezinfekce. Dále je nutné na táborech zajistit tekoucí pitnou vodu, ideálně teplou, když to není možné tak dostatek dezinfekce, mýdla v dávkovači a udržovat vysoký hygienický standard ve stravovacím provozu," uvedla hlavní hygienička Jarmila Rážová.
 

Jak budou v létě probíhat dětské tábory? Podívejte se na reportáž TV Nova:

jh TN.cz