Dojde na něj?

Skončí kmotr Rittig u soudu? Spis už studuje žalobce!

Babáková, Rittig
Zdroj: podnikani.cz/ Twitter/ Isifa
Téma:

Policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) dokončili vyšetřování tunelování petrochemické společnosti Oleo Chemical. V kauze je hlavním podezřelým lobbista Ivo Rittig.

Spis vyšetřovatelé z protimafiánského útvaru už i poslali dozorujícímu státnímu zástupci Adamu Borgulovi. Ten teď bude tlustý materiál několik týdnů studovat. A pak rozhodne, zda Iva Rittiga a jeho devět údajných kompliců pošle před soud.


Deník Právo upozorňuje, že policisté si dali opravdu záležet a spis tak má téměr deset tisíc stran. Borgula upřesnil, že mu od policie přišlo 36 svazků.


Podle policie měl Ivo Rittig spolu se zakladateli Oleo Chemical, právníky a svými obchodními partnery ze společnosti vyvádět miliony korun, které přes nastrčené firmy mířily přímo k Rittigovi. Celkem to mělo být až dvacet milionů.


Ivo Rittig je vyšetřovaný i v další kauze - měl totiž prý nezákonně vydělávat na tisku jízdenek na pražskou MHD. Upozornil na sebe i tím, že se měl často scházet s Janou Nagyovou (nyní Nečasovou) v době, kdy měla výrazný vliv na Úřadu vlády.

pez TN.cz