Začne soud

Skončilo vyšetřování brutální vraždy barmanky. Podezřelému hrozí doživotí

David Pik
David Pik
Publikováno 14. 7. 2020
Téma:

Vyšetřování brutální loupežné vraždy barmanky v Humpolci na Vysočině je u konce. Před půl rokem ji měl podle policie ubodat místní dělník. Muži v případě odsouzení hrozí až doživotní trest.

 Psal se pátek 13. prosince 2019, když v jedné z humpoleckých restaurací v noci brutálně zavraždili 58letou barmanku. Smutek za matku dvou dětí tehdy drželo celé město.


"Byla to nejhodnější ženská na celým světě, co u nás tady žila," vzpomínal pro TV Nova jeden ze známých servírky. "To byla tak vynikající ženská..." posteskl si další.


Žena měla mnoho řezných a bodných ran na hlavě, krku a především v oblasti břicha. Vrah si po činu z místa odnesl peníze i nějaké věci. Kriminalisté ještě ten den zadrželi muže, kterého z činu podezírají. Soudce ho následně poslal do vazby.


V Humpolci pracoval jako dělník. Se servírkou se dobře znal. I večer před tragédií měl v restauraci popíjet. Vyšetřování vraždy je u konce.

 


Muž se podle informací televize Nova k činu doteď nepřiznal. Měl, ale poranění, které nedokázal vysvětlit. Kriminalisté během vyšetřování našli i vražednou zbraň.


"Měl u sebe i nějaké věci, které pocházejí z té restaurace," řekl vedoucí kriminalista Pavel Kubiš.


V minulosti byl několikrát soudně trestán, jednou dokonce za pokus o vraždu. Tehdy dostal 10letý trest. I proto mu v případě odsouzení hrozí až doživotí. Soud by mohl začít ještě během letních prázdnin.

Související témata:
drz TN.cz