Tragédie na přejezdu

Skončilo vyšetřování nehody u Nýřan. Zemřely při ní děti a těhotná žena

Barbora Slavíková
Barbora Slavíková
Publikováno 17. 9. 2020
Téma:

Plzeňská policie odložila vyšetřování tragické nehody u Nýřan, při které zemřeli čtyři členové jedné rodiny. Auto tam vjelo na železniční přejezd, kde se střetlo s projíždějícím vlakem.

Podle vyšetřovatelů je viníkem 24letý řidič felicie, který zemřel v nemocnici několik dní po nehodě na následky vážných zranění, a nemůže být tedy trestně stíhán. Policie tak případ po několika měsících vyšetřování odložila.

 

Policisté zjistili, že řidič osobního auta nedal přednost projíždějícímu vlaku. Technickou závadu na autě vyloučili. Podle některých svědků vlak před přejezdem houkal. Proč před ním ale řidič nezastavil, se už nikdo nedozví.

 

 

I když je přejezd na první pohled přehledný, podle místních se tu nehody stávají. Někteří také tvrdí, že řidiči mohl splynout žlutý vlak s kvetoucí řepkou. Tragická nehoda se stala 27. dubna kolem deváté hodiny ráno na přejezdu bez závor a světelné signalizace mezi obcemi Nýřany a Kamenný Újezd na Plzeňsku.

 

V autě cestovalo celkem pět lidí. Na místě zemřely dvě děti a 23letá těhotná žena. Přežilo pouze čtyřleté dítě. Jde o jednu z nejtragičtějších letošních nehod v Plzeňském kraji.

kvo TN.cz