DROGY V ZÁSILCE

Skoro pět metráků drogy uvízlo v Ruzyni. V Rakousku si nezažvýkají

Celníci zadrželi na Ruzyni skoro pět metráků drogy
Zdroj: Celní správa
Rostlina kata jedlá je na seznamu nelegálních drog.
Alena Zvěřinová
Alena Zvěřinová
Aktualizováno 11:46
28.12. 2020 10:41
Téma:

Více než 450 kilo sušené rostliny, která patří mezi drogy, zadrželi celníci na Letišti Václava Havla v Praze. Protože zásilka směřovala z Dubaje do Rakouska, povede policie vyšetřování ve spolupráci s rakouskými kolegy.

Nákladní zásilka směřující z Dubaje do Rakouska, skončila o svátcích v rukou pracovníků Celního přadu Praha Ruzyně. V papírových krabicích směřovalo k jedinému příjemci celkem 462 kilogramů sušené rostliny, která je na seznamu nelegálních drog.

 

"Odbornou expertizou bylo potvrzeno, že se jedná o sušené výhonky rostliny Catha edulis – Katy jedlé, které obsahují alkaloidy kathinon a kathin, uvedené na seznamu návykových látek," potvrdila TN.cz mluvčí ruzyňských celníků Šárka Miškovská.

 

 

Dovoz nebo vývoz takových látek v zásilkách je podle ní trestným činem - konkrétně jde o nedovolenou výrobu a jiné nakládaní s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. 

 

Kata jedlá roste nejčastěji ve východní části Afriky a na Arabském poloostrově. Alkaloidy v ní obsažené působí na lidské tělo podobně povzbudivě jako amfetamin. Rostlina se proto často využívá jako droga, uživatelé její listy obvykle žvýkají jako tabák. 

 

Drogy se stále častěji posílají poštou. Podívejte se na zásilky:

TN.cz