videonávod

Skryté triky v aplikaci WhatsApp. Hodí se každému uživateli

Gustav Weiss
Gustav Weiss
Aktualizováno 13:03
20.1. 2020 5:51
Téma:

I když má WhatsApp kolem 1,5 miliardy aktivních uživatelů ve 180 zemích, ne každý zná všechny funkce, které tato aplikace nabízí. Některé totiž jen pouhým okem nenajdete a právě na tyto „skryté“ vychytávky jsme se zaměřili.

Úprava textu

Jste typ uživatele, který si rád upravuje vzhled textu podle sebe, nebo byste jen chtěli nějakou část textu zvýraznit? Pokud ano, bude se vám hodit funkce formátování textu. Za pomocí jednoduchého triku můžete psát tučně, kurzívou, přeškrtnutě nebo formátování kombinovat. Jak na to? Pro psaní tučně vložte před a za požadované slovo či část textu hvězdičku. Pro kurzívu podtržítko a pro přeškrtnutí vlnku. Funkční pro iOS i Android.

 

Ukládání fotografií do galerie telefonu

Fotografie, které vám vaši přátelé přes WhatsApp pošlou, se po nainstalování aplikace automaticky ukládají do galerie mobilního telefonu. Pokud vám tato funkce vadí, lze ji jednoduše deaktivovat. Pro iOS v dolní části obrazovky klikněte na Nastavení a zde rozklikněte volbu Chaty. Nyní byste měli vidět funkci Uložit do složky fotoaparátu, kterou můžete jednoduše deaktivovat.Pro Android postupujte podobně. V horní části obrazovky rozbalte možnosti, klikněte na Nastavení a pod záložkou Chaty nalezneme volbu Viditelnost médií a deaktivujeme.

Ukládání fotek lze pro iOS také deaktivovat u vybraných kontaktů. Pro tuto možnost rozklikněte chat u kterého chcete vypnout ukládání fotek. V horní části obrazovky klikněte na profil kontaktu a zde vidíte několik možností. Vás v tomto případě zajímá opět položka Uložit do složky fotoaparátu, kde zvolíte možnost nikdy.

 

Tapeta chatu

Pokud byste si chtěli esteticky zpříjemnit komunikování pomocí WhatsAppu, můžete tak učinit pokud si nastavíte vaše pozadí zpráv. Dostaňte se opět do Nastavení a zde rozklikněte volbu Chaty. Nyní byste měli vidět možnost Tapeta chatu pro iOS nebo jednodušě Tapeta pro Android. Zde si můžete vybrat buď předdefinovaný obrázek, jednotnou barvu nebo fotografii z vaší fotogalerie.

 

Připnutí konverzací

Pokud potřebujete mít některou z konverzací stále na první pozici mezi ostatními chaty, můžete tak učinit pomocí funkce připnout. Jednoduše po požadované konverzaci přejeďte prstem doprava pro iOS nebo na ní podržte prst a zobrazí se vám možnost Připnout.Ukládání oblíbených zpráv

Poslal vám někdo důležitou nebo jen hezkou zprávu a chcete si jí uložit? I to je možné. Podržte prst na dané zprávě a po vyskočení malého menu u iOS zvolte možnost Přidat hvězdičku. Pro Android klikněte po podržení zprávy na hvězdičku v horní části obrazovky. Zprávy poté naleznete v Nastavení pod volbou Zprávy z hvězdičkou.

 

S kým si nejvíce píšete?

Pokud půjdete opět do Nastavení, kde zvolíte možnost Využití dat a úložiště, dále Využití úložiště, zobrazí se vám seřazené konverzace podle velikosti v úložišti. Klikněte na jakoukoliv z konverzací a uvidíte, kolik zpráv v ní je. Platí pro iOS i Android.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz