Obchod s lidmi

Skupina Čechů si měla zotročit 17 lidí! Ženy musely šlapat

Téma:

Obchodování s lidmi, znásilnění a vydírání. Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu navrhli obžalovat čtveřici Čechů, kteří se měli podílet na moderním otrokářství. Násilím měli nutit k práci celkem 17 lidí.

Čtveřice Čechů, dva muži a dvě ženy, podle policie nabízela v letech 2004 až 2017 v Ústeckém kraji dobře placenou legální práci ve Velké Británii. V reálu se však zájemci nedočkali ani jednoho. Skupina jim měla sebrat pasy a násilím je nutit k práci. Do Manchesteru dovezli celkem 17 lidí, z toho 11 mužů a 6 žen.


“U žen se jednalo o pouliční prostituci či poskytování sexuálních služeb prostřednictvím erotických inzertních webů. Muži vykonávali různé pomocné práce, např. u mycích linek, v restauracích či prodejnách. Hlavní organizátor měl navíc po dobu tří měsíců znásilňovat jednu z těchto žen,“ sdělil policejní mluvčí Jaroslav Ibehej.


Hlavní organizátor se prý také loni oženil s jednou z obviněných žen, přičemž měl ale již ve Velké Británii manželku. Ten je jako jediný také stále ve vazbě. Hrozí mu až 15 let za mřížemi.

 


Druhého muže a jednu z žen vyšetřovali policisté na svobodě, jsou obvinění z obchodování s lidmi, znásilnění, vydírání, nebezpečného vyhrožování a dvojího manželství. Poslední žena žije trvale ve Velké Británii, je obviněná z kuplířství.


Na akci s krycím názvem BRIDGE (v překladu Most), spolupracovali čeští policisté s britskými kolegy a Europolem. Vyšetřování případu trvalo více než deset měsíců, hotový spis předali policisté státnímu zastupitelství letos 1. března.

rod TN.cz