pomoc proti covidu

Skupina PPF darovala Česku padesát plicních ventilátorů

Štěpán Hrubý
Štěpán Hrubý
7.10. 2020 8:52
Téma:

Skupina PPF darovala Česku padesát plicních ventilátorů CoroVent. Přístroje budou rozvezeny do českých nemocnic, deset přístrojů skončí například v Motole.

Investiční skupina PPF předala zástupcům České republiky dar v podobě 50 jednotek plicních ventilátorů CoroVent. Skupinu PPF zastupoval člen jejího vedení Vladimír Mlynář, dar přebíral ministr zdravotnictví Roman Prymula a ředitel nemocnice Motol Miloslav Ludvík.

 

"Vážím si toho, že tolik soukromých subjektů a firem nabídlo českému zdravotnictví podanou ruku právě nyní. V tomto ohledu bych chtěl společnosti PPF velmi poděkovat za její dar 50 ventilátorů, které najdou uplatnění v nemocnicích přímo řízených ministerstvem zdravotnictví,“ uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula. "Jsem rád, že právě slavný český plicní ventilátor, vyvinutý týmem odborníků z ČVUT v rámci platformy COVID19CZ, již získal prestižní certifikaci americké FDA a nyní bude sloužit i u nás,“ dodal ministr zdravotnictví.

 

"Nadace PPF byla u projektu CoroVent od začátku. Vnímáme to nejen jako pomoc se zajištěním nouzového zařízení pro případ nárůstu pacientů, ale i jako ocenění týmu českých vědců, kteří za vývojem stáli a podporu českého výrobce, který měl odvahu do projektu investovat vlastní prostředky,“ okomentoval dar zástupce společnosti PPF Vladimír Mlynář.

 

Plicní ventilátory CoroVent budou nyní rozděleny do šesti nemocnic, které jsou přímo řízenými organizacemi ministerstva zdravotnictví, a to v následujících počtech:

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze 10 ks
Thomayerova nemocnice 10 ks
Fakultní nemocnice v Motole 10 ks
Fakultní Nemocnice Hradec Králové 5 ks
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady 5 ks
Fakultní nemocnice Plzeň 10 ks

 

 

 

Plicní ventilátor CoroVent byl vyvinut na platformě COVID19CZ týmem odborníků z Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT v čele s profesorem Karlem Roubíkem, který se umělou plicní ventilací zabývá již více než 25 let. Unikátní plicní ventilátor se začal poprvé veřejně diskutovat v průběhu března letošního roku. Tehdy se na něj mezi českou veřejností vybralo v rekordním čase přes 15 milionů korun. 

Související témata:
TN.cz