tragédie ve švýcarsku

Skupina turistů zůstala přes noc uvězněná v Alpách, čtyři mrtví!

Záchrana v Alpách
Zdroj: Profimedia
Téma:

Ve Švýcarských Alpách v pondělí zemřeli čtyři lidé. Oběti byly součástí skupinky 14 turistů, která byla v horách na výšlapu. Z alpských vrcholků se kvůli špatnému počasí nestačili vrátit před setměním a byli nuceni přespat v mrazu venku.

Skupinu 14 lidí objevili záchranáři na hoře Pigne d'Arolla na jihu Švýcarska až nad ránem. Většina turistů byla podle DailyMail silně podchlazena.

 

Čtyři lidé nedělní mrazivou noc nepřežili. Jedna z obětí zemřela na následky pádu z velké výšky, když se ve sněhové bouři snažila najít horskou chatu. Další turisté pak v noci utrpěli silné podchlazení. Záchranáři je ráno vyzvedli vrtulníkem a následně je transportovali do nejbližší nemocnice.

 

Třem turistům už však nemohli pomoci. Dalších pět lidí je podle místní policie ve vážném stavu. Podle dostupných informací pocházely oběti z Itálie, Francie a Německa.

 

 

Neštěstí se odehrálo v kantonu Valais na jihu Švýcarska. Turisty na hoře uvěznila nečekaná jarní bouře. V místě momentálně panují velké mrazy, v noci na pondělí se tam teplota pohybovala okolo - 10 °C.

 

jva TN.cz