střevní potíže

Skupinu Čechů na Krétě zasáhla viróza, chystají žalobu na cestovku

Zkažená dovolená
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 21.8. 2019 15:19
Téma:

Zvracení, průjmy a teploty. Skupina Čechů se na Krétě nakazila střevním onemocněním. Kvůli tomu chtějí podat hromadnou žalobu na cestovní kancelář Pantour. Podle té ale na ostrově řádí viróza, se kterou bojují i další hotely, klientům nabídla kompenzaci v podobě vody, extra vystoupení a voucherů na další dovolenou. Informaci přinesl portál iDnes.

Velmi nepříjemné chvíle mají za sebou někteří čeští turisté, kteří se ubytovali v krétském hotelu Blue Sky Beach. Odhadem až šedesát lidí trpělo střevním onemocněním, uvádí portál iDnes.cz. Lidé zvraceli, trpěli teplotami a průjmy.

 

Podle klientů byla situace strašlivá, okolím se šířil ohromný zápach, hygiena byla otřesná. Až po stížnostech hostů měl hotel odstranit pytle plné použitého toaletního papíru a dalšího odpadu.

 

Virové onemocnění portálu potvrdilo i české ministerstvo zahraničí, někteří z nemocných museli být hospitalizováni.

 

Cestovní kancelář Pantour nyní zřejmě bude čelit hromadné žalobě, kterou mají připravovat poškození hosté. Firma odmítá, že by nákaze nevěnovala pozornost nebo že za ni může hotel. Kancelář se brání tím, že se nemělo jednat o otravu jídlem či pitím, ani o otravu z nevyhovujících podmínek, mělo se jednat o virus, který se v tomto období na ostrově šíří.

 

"Doktor z kliniky Medi-Help, která má na starosti oblast s desítkami tisíc turistů, po vyšetření klientů i prostor hotelu potvrdil, že se jednalo o virus, který se v dané oblasti v tomto období přenášel a má rychlý jednodenní průběh," sdělil portálu iDnes mluvčí cestovky Josef Koukolíček.

 

 

Kancelář hostům zajistila lahve čisté vody a extra zábavní vystoupení, v informačním emailu také nabídla hostům vouchery v hodnotě dvou tisíc korun na další dovolenou.

TN.cz