dobroty na grilu

Sladké grilování podle Snídaně s Novou! Uspokojte mlsné jazýčky

grilovaný ananas
Zdroj: Snídaně s Novou

Teploty šplhají ke třicítkám, grily na zahradách jedou o sto šest a vy už nevíte, čím novým svou návštěvu překvapit? Vyzkoušejte pro změnu pár sladkých dobrot, které udělají radost každému mlsalovi!

Sladké dezerty vám příliš hostitelů nenabídne. Prolomte proto vy grilovací klasiku a připravte si pro své blízké třeba právě grilovaná jablíčka nebo ananas. Grilovat toto ovoce už jste nejspíš zkoušeli, s těmito snadnými triky ho ale můžete pozvednout o level výše!


Grilované jablíčkové měšce

Grilovaná jablka můžou být tím správným osvěžením vaší zahradní párty. Stačí je oloupat, nakrájet na malé kousky a šup s nimi na pečící papír. Z pečícího papíru si udělejte menší balíčky a do každého z těchto balíčků s jablíčky přidejte kousek másla a vanilkový cukr. Gril vám tuto dobrotu krásně ohřeje a jablíčka změknou.

 


Mezi tím máte čas na přípravu omáčky, která dodá jablkům tu správnou chuť! Jednoduše smíchejte víno, vanilkový cukr nebo vanilkový lusk spolu se žloutky. Pokud máte rádi o něco sladší variantu, přidejte bílou čokoládu, čímž uděláte radost především svým ratolestem. Na závěr ogrilovaná jablka polejte připravenou omáčkou a sladký zázrak je hotov.


Grilovaný ananas s domácím karamelem

Grilovaný ananas někdy ochutnal asi každý z nás. Co ale tuto pochoutku ještě trochu vylepšit tak, aby se u vás na konci večera každý žadonil o recept? Stejně jako u jablek si ananas okrájíme na menší kusy. V případě ananasu postačí nakrájet ho na tenčí plátky a ty ještě rozkrojit na čtvrtiny. Vložte na pečícím papíru na gril a můžete se vrhnout na domácí karamel, kterým ananas vyšperkujete.


Příprava domácího karamelu je naprosto jednoduchá. Stačí zkaramelizovat cukr a smíchat ho se smetanou. Až bude ananas ogrilovaný, polijte ho karamelem. Zajímavější chuť dodají vašemu dezertu najemno nakrájené jahody spolu s mátou, které dochutíte limetou a vanilkovým cukrem a rozprostřete na vrch ananasu.

Na přípravu obou dezertů se můžete podívat ve videu.

sik TN.cz