Vážná nemoc

Dude z komedie Big Lebowski má rakovinu, začíná s náročnou léčbou

Jeff Bridges
Zdroj: Profimedia
Herec Jeff Bridges přiznal rakovinu
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
20.10. 2020 7:08
Téma:

Jeff Bridges, známý rolí Dudea v legendární komedii Big Lebowski, oznámil boj s rakovinou. Herci našli nádor mízních uzlin a lymfatické tkáně. Šance, že se uzdraví, jsou prý vysoké.

Jeff Bridges bojuje s rakovinou. Diagnostikovali mu lymfom, zhoubný nádor mízních uzlin a lymfatické tkáně. Nejčastěji zasahuje okolí sleziny, jater, střev nebo velkých krevních cév.

 

Herec, který začátkem prosince oslaví 71. narozeniny, vážnou nemoc přiznal na twitteru. "Jak by řekl Dude, na povrch se dostaly nové skutečnosti. Diagnostikovali mi lymfom. Přestože je to vážné onemocnění, mám štěstí na skvělý tým doktorů. Moje vyhlídky jsou dobré," napsal Bridges.

 

 

"Začínám s léčbou a budu vám dávat vědět, jak se to vyvíjí," slíbil populární herec fanouškům. Poděkoval jim za přání brzkého uzdravení, rodině a přátelům za podporu.

 

 

Bridgesovou nejznámější rolí je Dude z kultovní komedie Big Lebowski. Sedmkrát ho nominovali na Oscara, v roce 2010 zlatavou sošku vyhrál za nejlepší mužský herecký výkon ve filmu Crazy Heart o zahořklém country zpěvákovi. Diváci si ho pamatují i z komedie Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám, ve které ztvárnil nekompromisního šéfredaktora bulvárního magazínu. 

TN.cz