Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 2. 2018
kvůli vybavení

Šlechtová kritizuje vojáky, velitel armády Bečvář se ostře ohradil

Karla Šlechtová v Afghánistánu
Zdroj: Twitter, Karla Slechtova
Karla Šlechtová v Afghánistánu - ilustrační foto

Náčelník generálního štábu Josef Bečvář odmítl laická vyjádření, která kritizující vedení armády a vytváří líbivé titulky. Odborníci ve vedení armády podle něj vědí, co armáda potřebuje.

Bečvář vidí i chyby, mluvit o nich ale nechce veřejně, probrat je chce na uzavřeném jednání. Řekl to na úvod dnešního velitelského shromáždění k hodnocení loňského roku. Armáda podle Bečváře loni své úkoly splnila.

 

Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) kritizovala vedení armády za to, že má někdy při plánovaných nákupech nereálné požadavky. Šlechtová také na shromáždění řekla, že chce aktualizovat střednědobé cíle armády, aby byly reálné a zároveň ambiciózní. Ráda by dokončila velké tendry na vrtulníky a na mobilní radary.

 

 

Ministryně dále uvedla, že plánuje do Parlamentu přinést komplexní návrh na rozšíření vojenských zahraničních misí. V Afghánistánu například podle ní vedení spojenců chce po české armádě výcvik letců.

 

Podle premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) má armáda podporu vlády. Zdůraznil, že musí "konečně" utratit peníze, která má letos k dispozici. Ministerstvo obrany v minulosti nastavený rozpočet neutratilo.

hru / čtk TN.cz
Reklama