Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2018 19:40
babiš vs. šlechtová

Šlechtová poslala Babišovi ostrý dopis: Státu jsem ušetřila peníze!

Zdroj: TV Nova

Ministryně Karla Šlechtová poslala premiéru Andreji Babišovi otevřený dopis. Ohrazuje se v něm vůči kritice, které v posledních dnech čelí. Poslední problém Šlechtové vznikl, když Lidové noviny zveřejnily článek o tom, že využívá na letišti před odbavením za peníze daňových poplatníků VIP salonek.

Ministryně Karla Šlechtová řeší kritiku, která se na ni valí ze všech stran. Poslední kauza se týká jejího využívání VIP salonku na letišti v pražské Ruzyni. Využívání tohoto salonku stálo více než 300 tisíc korun z peněz daňových poplatníků.

 

Anketa

Vadí vám, že ministryně Šlechtová platila statisíce ze státního za luxus na letišti?

Hlasovalo 16724 lidí.

 

Šlechtové se nelíbí, že na tuto skutečnost upozornily právě Lidové noviny, které nepřímo patří jejímu šéfovi Andreji Babišovi (převedl je do svěřeneckého fondu). Zmínila to v rozhovoru s novináři. Nyní se Šlechtová pustila do dalšího kroku, jak obhájit svou činnost. Andreji Babišovi poslala otevřený dopis.

 

Ministryně v něm mimojiné žádá, aby premiér vyhodnotil náklady na cestování všech ministrů od roku 2014. "Odmítám účelovou diskreditaci své osoby ze strany některých médií," napsala Šlechtová. Znění dopisu přinášíme v nezkráceném znění.

 

 

"Vážený pane předsedo vlády,

reaguji na útočnou diskreditační kampaň v médiích, která je v těchto dnech zaměřena na mě jako na reprezentantku vlády a ministerstva obrany. Považuji za nehorázné účelové vytahování využití letištního VIP salonku během oficiálních zahraničních cest mého pracovního týmu, aniž by se zohlednily i ušetřené peníze, že jsem záměrně využívala jen economy lety proti business class či vládní letce, a tím ušetřila mnohem větší částky státu.

Žádám Vás proto, pane předsedo, abyste se zastal dobrého jména hnutí ANO ve vládě, které reprezentuji, a zajistil oficiální vyhodnocení nákladů všech ministerstev v období minulé vlády na zahraniční i tuzemské pracovní cesty, a to včetně využití leteckých tříd a vládní letky, nákladů na počet doprovodu a souvisejících servisních služeb.

Požaduji toto proto, že jsem od začátku svého působení v ministerské funkci kladla na první místo ohled na ekonomické zájmy státu a ve všem svém konání se snažila v prvé řadě o chování dobrého hospodáře.

Nehodlám na sobě v tomto ohledu nechat neprávem pohanu.Věřím, že ani Vám není lhostejné dobré jméno minulé ani této vlády a dokážete tak veřejnosti, že v naší vládě podle svých vlastních dnešních slov „jdeme příkladem a neplýtváme penězi daňových poplatníků“.

 

hru TN.cz