palác žofín

Loučení s Karlem Gottem na Žofíně: Mimořádné vysílání TV Nova!

Loučení s Karlem Gottem v pražském Žofíně
Zdroj: Profimedia
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 11.10. 2019 19:25
Téma:

Veřejnost se v pátek loučí s hudební legendou Karlem Gottem, který zemřel 1. 10. krátce před půlnocí. Fronta lidí se odpoledne opět zvětšila. Policie fanouškům radí, aby přišli do osmi hodin. Poté by už na ně nemusela vyjít řada.

Do Prahy se na veřejné rozloučení s Karlem Gottem vydali lidé z celé České republiky. Dorazit by ale měli i fanoušci z Německa, Rakouska nebo Polska. Palác Žofín se otevřel v pátek v osm hodin. Rozloučit se mohou lidé s Mistrem až do 22. hodiny.

 

Rakev je vystavená ve Velkém sále se státními poctami. Fanoušci k ní mohou klást květiny. Těch se v sále už objevilo tolik, že je budou organizátoři svážet do dalšího pietního místa v zahradě Kinského. Do kondolenčních knih připravených u východu mohou psát lidé své vzkazy. A čestnou stráž drží vojáci.

 

Fronta do Paláce Žofín se začala opět prodlužovat. Policie proto radí, aby lidé dorazili do osmi hodin do večera. Organizátoři také plánují uzavřít začátek mostu Legií v deset hodin.  

 

 

Praha musí také počítat s několika omezeními. Například uzavřené je Masarykovo nábřeží od Jiráskova mostu až k Národnímu divadlu. Omezený provoz je také na mostě Legií. Více informací o dopravě v Praze naleznete zde.

 

Začaly také přípravy na zádušní mši, která se bude konat v sobotu v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Organizátoři už instalují obrazovky, na kterých může veřejnost sledovat celou mši. Účast už také potvrdil prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou a dcerou Kateřinou. 

 

Mimořádné zpravodajství přineseme i ze sobotního rozloučení s Karlem Gottem:

 

 

 

TN.cz