Favorité voleb

ZÁZNAM Nova Duelu: Babiš a Zaorálek se hádali o máslo i uprchlíky

Téma:

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek se střetli v předvolebním Nova Duelu. Jak se dalo očekávat, u mnoha témat se pohádali, často se překřikovali a moderátor Rey Koranteng měl téměř problém je ukočírovat. Řeč byla o migraci a bezpečnosti, Evropské unii i důchodové reformě.

V exkluzivní předvolební diskusi Nova Duel proti sobě stanuli dva největší favorité na nového českého premiéra - Andrej Babiš z hnutí ANO a Lubomír Zaorálek z ČSSD. Přestože měl každý z politiků na svou odpověď jednu minutu, Nova Duel byl plný emocí a vypjatých situací.

  

Řeč byla o korupci, zvyšování platů, českém zdravotnictví, důchodovém systému i o tom, s kým by každá ze stran šla do koalice. Oba lídři nakonec připustili, že by spolu znovu vládli. Podle Zaorálka by ale hnutí ANO muselo vyřešit trestní stíhání svého předsedy.

 

 

Dostalo se i na velmi aktuální téma ceny másla, k němuž zazněly bonmoty typu: "Máslo na hlavě má pan Babiš. Kolik na tom trhne, dvacet korun na každé kostce?" ptal se Zaorálek. "To je blábolení, Česká republika dováží více než 50 procent másla. Evropská unie loni říkala krávám, aby méně dojily, tam vznikl problém," prohlásil zase Babiš.

 

Duel Andreje Babiše a Lubomíra Zaorálka jsme sledovali i online:

On-line reportáž

Duel Andreje Babiše a Lubomíra Zaorálka

21:21

Moderátor Rey Koranteng na konec debaty popřál divákům šťastnou ruku u voleb.

21:20

"Sociální demokracie je jediná strana, která nebude rozdělovat společnost. Sázka na nás je jistota a po těchto volbách to bude platit více než jindy," apeloval Zaorálek.

21:20

Na závěr dostali oba politici prostor, aby oslovili své voliče. "Nikde není napsáno, že ty volby vyhrajeme, přijďte, prosím, k volbám. Je to teď, nebo nikdy," zakončil předseda hnutí ANO dlouhou řeč volebním heslem.

 

Politici diskutovali také o migraci a bezpečnosti, ale také členství v Evropské unii. Nejdříve se pohádali o migračních kvótách, poté se shodli na tom, že by Česká republika neměla zavádět euro, ale ani vystupovat z Unie. Referendum o "czexitu" je podle nich zbytečné.

 

Na závěr dostali oba politici prostor, aby oslovili své voliče. Předseda hnutí ANO apeloval na občany s tím, že vítězství jeho strany ještě není jisté. "Podpora klesá, přijďte prosím k volbám. Je to teď, nebo nikdy," prohlásil Babiš. "Sázka na nás je jistota a po těchto volbách to bude platit více než jindy," řekl zase Zaorálek.

 

Galerie: Lubomír Zaorálek a Andrej Babiš ve volebním Nova Duelu

1
/
6
Zdroj: TV Nova
Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek ve volebním Nova Duelu - 3

 

Vysílání pořadu Nova Duel bylo nicméně ještě ve čtvrtek ráno v ohrožení. Městský soud pro Prahu 1 se dopoledne zabýval žalobou Pirátů, kteří považovali chystanou diskusi za nezákonnou. "Vítáme dnešní rozhodnutí Městského soudu v Praze týkající se vysílání pořadu Nova Duel. Soud potvrdil stanovisko RRTV, že nemá pravomoc předem zakázat vysílání pořadu, protože by se jednalo o nepřípustnou protiústavní cenzuru," doplnil šéf zpravodajství Kamil Houska.
 

 

 

Už ve středu mohli diváci sledovat na TN.cz také debatu lídrů stran, které v průzkumech překračují hranici 5 %. Na webu TN.cz v přímém přenosu debatovali Jaroslav Faltýnek (ANO), Jan Hamáček (ČSSD), Jiří Dolejš (KSČM), Zbyněk Stanjura (ODS), Ivan Bartoš (Piráti), Tomio Okamura (SPD), Daniel Herman (KDU-ČSL) a Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Na záznam debaty se můžete podívat ZDE.

 

Minulý týden na TN.cz debatovali členové Realistů, Strany svobodných občanů, Zelených a hnutí STAN. Záznam této debaty najdete zde.

 

V sobotu budou čtenáři TN.cz a diváci TV Nova moci sledovat sčítání v přímém přenosu, kterým je provedou Rey Koranteng, Michaela Šmídová a Markéta Fialová. Do studia přijde řada zajímavých hostů a významných politiků, nebudou chybět živé vstupy ze štábů nejsilnějších stran a jako první v Česku nabídne TV Nova exkluzivní systém volební projekce, který umožňuje z průběžných výsledků velmi rychle odhadnout konečné výsledky voleb.

TN.cz