povánoční slevy

Slevové šílenství je tu! Nenechte se v obchodech klamat, varuje ČOI

Téma:

V obchodech začaly tradiční povánoční slevy. Někteří obchodníci dokonce lákají zákazníky až na 80% snížení cen. Podle České obchodní inspekce by ale lidé měli být velmi pozorní, aby skutečně při výprodejích ušetřili.

Slevové šílenství začalo, prodejny nad 200 metrů čtverečních, které byly od poledne Štědrého dne zavřené, se poprvé otevřely. Před některými obchody dnes lidé čekali frontu už před otevírací dobou. Dovnitř je pouštěli po malých skupinkách.

 

Mnozí prodejci lákali zákazníky většinou na 50% slevy, výjimkou ale nebylo ani 70% nebo 80% zlevnění. Nákupní horečka by ale neměla mysl zákazníků zcela ovládnout. V průběhu prvních tří loňských měsíců Česká obchodní inspekce zkontrolovala zhruba 2 tisíce případů slev.

 

 

"Cena v regálu neodpovídala ceně u pokladny, inspekce se také setkala s nesprávným účtováním. Doporučujeme, aby se spotřebitelé nenechali zlákat magickými slovíčky a skutečně kontrolovali, zda takové zboží bez slevy u konkurence nekoupí levněji a možná pak skutečně ušetří," vysvětlil mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich.

 

Za klamání spotřebitele hrozí obchodníkům sankce až 5 milionů korun.
 

tn.cz / TV Nova