Festival na Srí Lance

Sloni na festivalu nachodí kilometry! Pod maskou jsou kost a kůže

Týraný slon
Zdroj: facebook, Save Elephant Foundation
Veronika Hándlová
Veronika Hándlová
16.8. 2019 5:45
Téma:

Světla, davy a hlasité ohňostroje. To všechno musí na konci srpna snášet sloni v průvodech na budhistickém festivalu Esala Perahera. Ten se každoročně koná v srpnu ve městě Kandy na Srí Lance. Pod přezdobenými maskami se mnohdy skrývá kostnatý a vyčerpaný slon. Snímky jednoho takového zveřejnila organizace, která nebohá zvířata chrání a není to hezký pohled.

Tikiri. Tak se jmenuje slonice, která byla donucena jít v průvodu na letošním budhistickém festivalu Esala Perahera, který se koná na Srí Lance. Na prvním snímku vidíme, že je celá zahalená do masky. Její tělo tedy není vidět. Pod tíhou zdobného pláště a těžké masky na hlavě je ale jen kost a kůže. V průvodu navíc musela jít Tikiri deset nocí po sobě mnoho a mnoho kilometrů.Je tak vystavena hlasitým ohňostrojům, davům, neonovým světlům a kouři. "Tikiri je jedním z asi šedesáti slonů, kteří jsou donuceni jít v průvodu. Lidé se díky ní na budhistickém festivalu cítí požehnaní, ale nikdo nevidí její kostnaté tělo a ani to, jak moc je oslabená," řekla zakladatelka Save Elephant Foundation (sloní charita) Lek Chailertová pro web ladbible.com. Právě na facebookovém profilu Save Elephant Foundation byly snímky zveřejněny.


"Nikdo netuší, že má slzy v očích. Obtížné je pro ni i chodit, jelikož její nohy jsou krátké," pokračuje Chailertová. Dle jejích slov nemá problém s tím, když někdo oslavuje svoji víru. Nemá to ale narušovat standardní podmínky zvířat pro žití. "Milovat, neubližovat, jít po cestě laskavosti a soucitu. To je cesta Buddhy. Je čas ho následovat," dodala.Web Ladbible kontaktoval Chrám Buddhova zubu v Kandy. Mluvčí se k situaci vyjádřil. Řekl, že se o zvířata starají a tvrdil, že Tikiri byla u veterináře. Snad zase brzy nabude síly.

 

GALERIE: Festival na Srí Lance

1
/
3
Zdroj: facebook, Save Elephant Foundation
Týraný slon - 3

TN.cz