Tragédie v Thajsku

Sloni zemřeli po pádu z vodopádu. Úřady se bojí, že zamoří vodu!

Pět slonů se utopilo při záchraně slůněte u thajského vodopádu Haew Narok
Zdroj: Profimedia
Mrtví sloni pod thajským vodopádem.
Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 7.10. 2019 14:01
Téma:

O víkendu šokoval celý svět příběh skupiny slonů v Thajsku, kteří postupně zahynuli, když se navzájem pokoušeli zachránit z vodopádu. Nyní místní úřady oznámily, že se chtějí mrtvých zvířat co nejrychleji zbavit.

Odborníci se totiž podle BBC obávají, že rozkládající se mršiny zamoří zdejší zdroje vody. Zaměstnanci národního parku Khao Yai už po proudu od místa, kde se sloni zřítili, natáhli síť.

 

Ta má zabránit tomu, aby se těla nedostala až do velké přehrady. Z vodopádu Haew Narok, jehož název se dá přeložit jako Pekelný sešup, se v sobotu ráno místního času (v pátek večer našeho času) zřítilo a zahynulo celkem šest slonů.

 

Podle zaměstnanců národního parku se na místě tragédie povedlo objevit ještě další dva slony, kteří tu balancovali na skále. Ty se podařilo zachránit. Přesto se objevily hlasy, že tato dvojice bude mít přežití v divočině hodně těžké, protože přišla o ochranu stáda.

 

 

 

"Naším úkolem teď je dostat těch šest mršin z řeky ven. Proud je teď velmi silný. Přes koryto jsme natáhli lana a máme tu spoustu lidí, kteří nám pomáhají," uvedli představitelé národního parku.

 

Nejde přitom o první případ v Haew Narok. Osmihlavé sloní stádo tu zahynulo už v roce 1992. I tehdy případ vzbudil velkou pozornost. Proto se nyní řeší i to, jak podobným smrtelným pádům do budoucna zabránit.

 

Pusťte si video z tragické události:

 

TN.cz