Extrémní množství

Slováci zadrželi pervitin za 53 miliard, odhalil ho protidrogový pes!

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Publikováno 7. 7. 2020
Téma:

Větší drogový úlovek Slovensko nepamatuje. Finanční správě se podařilo zadržet jednu a půl tuny pervitinu. Kdyby se dostal na trh, cena by se odhadem finanční správy vyšplhala na dvě miliardy eur, v přepočtu zhruba 53 miliard korun. Případem už se zabývá Národní kriminální agentura (NAKA).

Celníci ze slovenské Nitry trhli rekord, zachytili největší množství drog v historii země. Skrýš, ve které byla jedna a půl tuny pervitinu pašovaného z Mexika, odhalili na konci května během přísných koronavirových opatření.

 

Na případ, kterým už se zabývají detektivové z NAKA, v úterý upozornil portál tvnoviny.sk. Celníkům pomohl i speciálně vycvičený pes Hutch. "Zboží přepravovali tranzitem z Mexika přes chorvatský přístav Rijeka s cílem proclít ho na Slovensku, odkud by se mohl už pohybovat volně v celé Evropské unii," řekla mluvčí slovenské finanční správy Ivana Skokanová.

 

Drogy se nacházely ve dvou kovových nádržích na kapaliny. Celníci se na ně zaměřili, protože dorazily ze známé drogové cesty z Mexika. Kromě psího instinktu jim při kontrole pomohlo i mobilní skenovací zařízení nebo jeřáb. 

 

 

Dostat se k pašovaným návykovým látkám dalo celníkům pořádně zabrat. Když se pokoušeli do skrýše v nádržích dostat, zlomili asi pět vrtáků. Museli vrtat 16krát, než se k drogám dostali.

 

"Prvotní rozbor poukázal na metamfetamin (pervitin). Hodnota látky dostahuje 300 milionů eur (v přepočtu 8 miliard korun), respektive v případě jednorázových uživatelských dávek odhadem hodnotu až dvě miliardy eur (asi 53 miliard korun)," uzavřela Skokanová.

 

GALERIE: Na Slovensku našli pervitin za 53 miliard

1
/
8
Zdroj: Finanční správa SR
Na Slovensku zadrželi pervitin za 53 miliard - 4

Související témata:
TN.cz