Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Poslanec Anton Hrnko

Slovák přišel při pádu letadla o rodinu. Zemřela manželka i děti

Poslanec Anton Hrnko přišel o rodinu
Zdroj: Profimedia
Poslanec Hrnko přišel při neštěstí o celou rodinu

Slovenský poslanec Anton Hrnko přišel při leteckém neštěsí o celou rodinu. Na palubě etiopského letadla, které se zřítilo krátce po startu, cestovala jeho manželka, syn a dcera. Hrnko informaci potvrdil. Při tragédii zemřelo 157 lidí.

Mezi 157 oběťmi leteckého neštěstí v Etiopii jsou také čtyři občané Slovenska. Sdělilo to vedení letecké společnosti Ethiopian Airlines, jíž stroj patřil. Informaci potvrdilo i slovenské ministerstvo zahraničí. Pilot boeingu, který se zřítil krátce po startu z Addis Abeby, hlásil potíže a žádal o povolení k návratu. Letadlo letělo do Nairobi.

 

Na palubě havarovaného stroje zahynuli manželka, syn a dcera poslance vládní Slovenské národní strany Antona Hrnka. Totožnost čtvrté slovenské oběti zatím není známá. Hrnko smutnou zprávu potvrdil příspěvkem na sociální síti.

 

"S hlubokým smutkem oznamuji, že moje drahá manželka Blanka, syn Martin a dcera Michala zahynuli při letecké katastrofě v Addis Abebě dnes v ranních hodinách. Kdo jste je znali, věnujte jim tichou vzpomínku," napsal Hrnko na facebook.

 

 

 

Letacká společnost už dříve oznámila, že mrtví byli ze 33 zemí. Později upřesnila, že jde o 32 Keňanů, 18 Kanaďanů, devět Etiopanů, osm Italů a stejný počet Číňanů a Američanů, sedm Britů a sedm Francouzů, šest Egypťanů a pět Nizozemců.

 

Po čtyřech obětech mají podle dosavadních informací Indie a Slovensko, po třech Austrálie, Švédsko a Rusko, po dvou Maroko, Španělsko, Polsko a Izrael. Jednoho občana ztratily Belgie, Indonésie, Somálsko, Norsko, Srbsko, Togo, Mozambik, Rwanda, Súdán, Uganda a Jemen.

 

 

Čtyři lidé na palubě použili pas OSN a jejich národnost není zatím jasná. O případných českých obětech české ministerstvo zahraničí zprávy nemá.

 

Vedení Ethiopian Airlines oznámilo, že pilot měl za sebou úspěšnou kariéru a že letadlo, což byl Boeing-737 MAX-8, nemělo žádnou známou poruchu. Podle informací BBC jsou tyto stroje v provozu od roku 2016 a Ethiopian Airlines jej do své flotily zařadilo loni. Stejný model letadla se zřítil loni do Jávského moře se 189 lidmi na palubě.

 

Na reportáž TV Nova se můžete podívat zde:

epa tn.cz / ČTK