úraz na mallorce

Richard skočil do bazénu a zlomil si vaz! Nemá se jak dostat domů

Slovák si zlomil vaz
Zdroj: Facebook/ Simona Malarova/ Richard Budi
Téma:

Dvěma Slovákům, kteří žijí ve Velké Británii, se dovolená na Mallorce změnila v noční můru. 26letý Richard si po skoku do bazénu totiž zlomil krční páteř a je nyní odkázaný na dýchání pomocí přístrojů. Převoz do Británie je ale tak drahý, že si jej nemůže dovolit. Jeho přítelkyně Simona tak prosí veřejnost o pomoc.

"Richard teď dýchá přes trubici, jeho plíce jsou velice slabé. Navíc může hýbat jen hlavou a rameny, od krku dolů své tělo vůbec necítí," napsala Richardova přítelkyně Simona na svém facebooku.

 

"Nemocnice na Mallorce mu nemůže poskytnout dostatečnou péči, proto musíme Richarda dostat zpátky do Anglie. Transport a následná léčba jsou ale velice drahé, měly by stát 20 tisíc britských liber (580 tisíc korun)," pokračovala Simona. Možnost odletět do Anglie má mladík 26. července.

 

 

Simona proto urychleně zahájila na Richardovu léčbu a převoz sbírku, kde už je vybraná vícen než polovina z cílové částky.

 

Simona na facebooku přiznala, že s přítelem na dovolenou letěla bez cestovního pojištění a bez evropského průkazu zdravotního pojištění, proto nyní nemohou žádat o pomoc jinak.

 

 

Právě cestovní pojištění je klíčové při cestách do zahraničí. S evropským průkazem zdravotního pojištění, což je zároveň naše běžná karta pojištěnce, můžete dostat základní zdravotnickou péči v zemích EU. Nicméně náročnější zákroky, převoz domů či repatriaci pokrývá pouze cestovní pojištění, proto jej před cestou není radno podcenit.

nor TN.cz