otřesné podmínky

Slovák v Británii vykořisťoval své krajany! Měl z nich dělat otroky

Místo činu v Newportu - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 10.10. 2019 18:14
Téma:

Třiačtyřicetiletý Maroša T. ze Slovenska měl obchodovat s lidmi. Britská policie ho zadržela v úterý ve městě Fishponds. Spolupracovat s ním měla také Polka, kterou už pustili na kauci. Muž čelí celkem dvanácti obviněním.

Dva roky vyšetřovala britská Národní kriminální agentura možné obchodování s lidmi, kterého se měl dopustit Maroš T. Žil ve městě Fishponds na okraji města Bristol. Nakonec se ho podařilo polici zatknout v úterý 8. října.

 

Muž využíval těžké situace slovenských přistěhovalců a udělal z nich otroky, informovala policie na webu. Podle zákona o novodobém otrokářství čelí Slovák šesti obviněním z nucení lidí k nedobrovolné práci a z šesti obvinění z držení lidí v otroctví.

 

Migranti museli pracovat jako dělníci nebo myli auta v myčce. Policie zadržela také čtyřiačtyřicetiletou Polku. Ta se však dostala na svobodu díky kauci.

 

 

Nejedná se o první případ zotročování lidí ze Slovenska. Na začátku září britská policie rozbila pětičlenný gang, který pocházel z města Michalovce. Často si vybírali lidi žijící v chudobě a posílali je do Británie za dobrou prací. Místo toho tam z nich dělali otroky.

 

Připomeňte si reportáž o gangu ze Slovenska:

TN.cz