Zabíjení zvířat

Slovák zabil v Africe tygra a odvezl si ho domů. Hrozí mu pět let vězení

Slovák zabil v Africe tygra, odvezl si ho domů - 6
Zdroj: Policie SR
Slovák ulovil v Africe tygra
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 17:32
20.1. 2021 17:18
Téma:

Slovenská policie vyšetřuje Jána K. z obce Žihárec na jihozápadě země kvůli nelegálnímu ulovení tygra v Jihoafrické republice. Poté, co majestátní zvíře zabil, si ho bez povolení přivezl a po vycpání pak vystavil v domě. Navíc ho používal na propagaci svých zájezdů do Afriky, na kterých se loví zvěř. Muži hrozí až pět let za mřížemi.

Nelegálním lovem tygrů v Jihoafrické republice se zabývají slovenští policisté. Muž obce Žihárec si zvíře, které sám zabil, bez povolení přivezl domů a používal ho na propagaci svého podnikání.

 

"Vyšetřovatel odboru odhalování nebezpečných materiálů a environmentální kriminality obvinil Jána K. z přečinu porušování ochrany rostlin a živočichů," uvedla policie na facebooku s tím, že muži hrozí rok až pět let za mřížemi.

 

"Muž v rozporu s nařízením o ochraně druhů volně žijících živočichů a rostlin ulovil na komerční účely tygra džunglového v Jihoafrické republice," vysvětlili strážci zákona.

 

GALERIE: Slovák zabil v Africe tygra

1
/
3
Zdroj: Policie SR
Slovák zabil v Africe tygra, odvezl si ho domů - 4

 

Zabitého tygra bez povolení ministerstva životního prostředí dovezl na Slovensko a vystavil si ho u sebe doma. "Tygra zároveň v rozporu se zákonem používal na propagaci podnikatelské činnosti v souvislosti se zprostředkováním lovů v Jihoafrické republice," dodala policie.

 

 

Podrobnosti o okolnostech, za jakých muž tygra zabil, jsou předmětem vyšetřování. Proto je policie zatím tají. Společenskou hodnotu tygra vyčíslili na 28 tisíc eur, což je v přepočtu přes 730 tisíc korun.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz