realistické foto! jen pro silné povahy

Slovákovi chybí po úrazu půlka hlavy! Přežil, lékaři si ale neví rady

Téma:

Po téměř roce strachu a trápení zasáhla rodinu Roba (30), který přišel v práci při úrazu o polovinu hlavy, další zdrcující zpráva. Lékaři pacienta chtějí poslat domů, protože podle nich už skoro neexistuje šance na zlepšení jeho zdravotního stavu. Rodina už požádala o pomoc ministerstvo zdravotnictví.

Už téměř rok je třicetiletý Rob připoutaný na nemocniční lůžko. V nemocnici skončil po úrazu v práci, když při otvírání několika sudů s neznámým obsahem jeden explodoval. Rob jako zázrakem přežil, výbuch ho připravil ale o polovinu lebky, informují tvnoviny.sk.

 

Podle rodiny na tom byl Rob i přes vážné poranění hlavy dobře. Sám jedl, psal i komunikoval. Když se mu ale lékaři pokusili lebku "zavřít", jeho stav se dramaticky zhoršil.

 

Roba peváželi z jedné nemocnice do druhé, vystřídal jich už asi pět. Rodina je zoufalá a netuší, jak příbuznému pomoct. "V každé nemocnici s pokorou přijímáme rady lékařů - i když máme určité výhrady," řekla máma L'ubomíra Slobodová.

 

 

Teď však přišla další zdrcující zpráva. Lékaři Roba chtějí poslat domů. Rodina se proto obrátila na ministerstvo zdravotnictví, jeho mluvčí Zuzana Eliášová ubezpečila, že pacient je vždy na prvním místě.

 

 

Roba nakonec převezli do nemocnice v Kramárech a na zlepšení jeho stavu bojoval tým specialistů. Podle všeho je ale příliš pozdě. "U pacienta se vyvinul stav, který označujeme jako vigilní kóma. Pravděpodobnost zlepšení při jakémkoliv zákroku, i kdyby chirurgickém (respektive konzervativním zásahu), je na základě odborných vyšetření špičkovými odborníky minimálně pravděpodobná," uvedla fakultní nemocnice.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Toto je údajně NEJOŠKLIVĚJŠÍ ŽENA SVĚTA! Netrápí se, inspiruje

Rosie (1) žije! Igelitový pytlík posloužil jako inkubátor

DOJEMNÝ PŘÍBĚH: Holčička se narodila bez 90 % mozku. Navzdory negativním prognózám se těší ze života

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

lud TN.cz