Zahraničí

Slovenská policie zasahuje v sídle Penty. Haščáka obvinili z korupce

Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 20:29
1.12. 2020 16:55
Téma:

V bratislavském sídle firmy Penta zasahují v úterý večer desítky policistů ozbrojených samopaly. Příčina policejní razie zatím není známa. Policie také zadržela jednoho z šéfů společnosti Penta Jaroslava Haščáka.

Všichni zaměstnanci firmy museli vyjít před budovu. Desítky policistů vyzbrojených samopaly zasahují v šestém a sedmém patře budovy, kde sídlí partneři šéfa Penty Jaroslava Haščáka, informuje Denník N.

 

"Nemám k tomu zatím žádné informace. Jsem v Praze,“ uvedl mluvčí společnosti Martin Danko.

 

Společnost Penta v úterý večer také potvrdila, že policie zadržela spolumajitele firmy Jaroslava Haščáka. Podle informací portálu Aktuality.sk ho měli obvinit z korupce a praní špinavých peněz. 

 

 

Vyšetřovatel měl obvinit i bývalého důstojníka Slovenské informační služby Ľubomíra Arpasu a jeho manželku. S firmou pod kontrolou Jaroslava Haščáka měli uzavřít smlouvu na fiktivní poradenské služby za 194 tisíc euro. Ve skutečnosti mělo jít podle policie o odměnu za nahrávku v kauze Gorila.

 

Haščák byl letos u soudu v Pezinku vyslýchán v případu vraždy novináře Jána Kuciaka. Soud ho vyslýchal kvůli sms zprávě, kterou dostal od Mariána Kočnera, který byl v případu vraždy Jána Kuciaka jedním z hlavních podezřelých. Soud v září Kočnera zprostil obžaloby.

 

Obří skandál na Slovensku: Bývalé šéfy policie sebrala kriminálka. Podívejte se na reportáž televize Nova:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz