Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

vyšetřování pokračuje

Slovenská policie zatkla italského podnikatele, o kterém psal Kuciak

Zdroj: TV Nova

Slovenská policie na základě evropského zatykače zadržela italského podnikatele Antonina Vadalu, o kterém psal zavražděný slovenský novinář Ján Kuciak.

Informovala o tom slovenská generální prokuratura. Zatykač vydal italský soud. Podle portálu noviny.sk soud v Benátkách žádá Vadalovo vydání v souvislosti s drogovým deliktem, ze kterého je podezřelý mezinárodní gang. V rámci mezinárodní akce bylo zadrženo 17 lidí, z nichž 11 je ve vazbě a šest v domácím vězení.

 

"Evropským zatýkacím rozkazem žádá italský soud o vydání Antonina V. k trestnímu stíhání do Itálie pro drogový trestný čin spáchaný organizovanou zločineckou skupinou s nadnárodní působností," citoval portál noviny.sk vyjádření generální prokuratury.

 

Italská policie již upozorňovala kriminalisty na Slovensku na možnou spojitost mezi Italy zadrženými na Slovensku a italskou mafií Ndrangheta.

 

 

Právě o jejím působení na Slovensku a napojení na slovenské politiky psal novinář Kuciak, než byl i se svou snoubenkou zastřelen. Psali jsme ZDE.

 

Kuciak ve svém nedokončeném článku psal kromě jiného o aktivitách italských podnikatelů na východním Slovensku, kteří jsou spojováni s mafií, a o vazbách Vadaly na blízké spolupracovníky slovenského premiéra Roberta Fica.

 

Tajemník bezpečnostní rady státu Viliam Jasaň a Ficova asistentka Mária Trošková po vraždě novináře rezignovali na své posty na úřadu vlády, a to do vyšetření případu.

 

Vadala, který na Slovensku léta žije a podniká, své napojení na mafii v minulosti popřel. Odmítl také, že díky politickým kontaktům získal na Slovensku značnou sumu peněz na dotacích v oblasti zemědělství a z evropských fondů.

kik,ČTK TN.cz