Koronavirus v Evropě

Slovenský premiér chce další omezení pro Čechy na hranicích

Slovenský premiér Igor Matovič
Zdroj: Profimedia
Slovenský premiér Igor Matovič
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
8.10. 2020 12:44
Téma:

Kvůli zhoršujícíc se epidemiologické situaci v Česku uvažuje Bratislava o zpřísnění pravidel na hranicích. Podle slovenského premiéra Igora Matoviče je to potřeba. Češi mohou od září vstoupit do země jen s negativním testem, bez něj musejí do karantény.

Slovensko s obavami sleduje vývoj epidemie v Česku. Na rekordní nárůsty z posledních dní ve čtvrtek reagoval předseda slovenské vlády Igor Matovič.

 

Situace v tuzemsku je o poznání horší než u našich východních sousedů. "Dnes je otázka na stole, jestli režim s Českou republikou není potřeba zpřísnit. Osobně si myslím, že je potřeba ho zpřísnit," prohlásil Matovič na tiskové konferenci. Upozornil na to portál aktuality.sk.

 

Češi mohou od září na Slovenskou pouze s negativním testem. Pokud ho nemají, musejí do karantény. Po pěti dnech je možné nechat se otestovat. Matovič by chtěl omezit výjimky, kdy se test nevyžaduje. Mají ho například studenti nebo pendleři.

 

 

Matovič zmínil i okres Uherské Hradiště, ve kterém je momentálně nejvíc případů na 100 tisíc obyvatel. "Měli bychom vyslat výrazně silnější signál lidem, kteří bydlí v pohraničí," dodal.

 

Naopak režim na hranicích s Rakouskem a Maďarskem chce slovenský premiér ponechat v současném stavu. Obě země se totiž s epidemií potýkají lépe než Slovensko.

TN.cz