Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.4. 2018 20:54
Pořádná ostuda

Slovenský mafián dostal doživotí, policii ale pláchnul za hranice!

Zdroj: TV Nova

Slovenská policie má z ostudy kabát. Mužům zákona totiž mezi prsty proklouzl šéf podsvětí Róbert Okoličány. Mafián práskl do bot ve středu krátce poté, co ho soud poslal na doživotí za mříže. A to i přesto, že ho policisté právě z tohoto důvodu sledovali.

Slovenský nejvyšší soud vynesl doživotní rozsudek ve středu po poledni, vydal příkaz k zatčení Okoličányho a nařídil okamžitý nástup za mříže, píše Denník N.

 

Boss podsvětí byl totiž navzdory výši hrozícího trestu stíhán na svobodě, ve vazbě neseděl už několik let. Podle deníku ho právě proto, že by mohl po vynesení verdiktu uprchnout, sledovali policisté.


 

Jenže Okoličány jim utekl a zmizel za hranicemi. Do vězení tak pochopitelně nenastoupil. Ve středu přitom ještě byl na východním Slovensku. Státní zastupitelství, soud a policie nyní řeší, čí je Okoličányho útěk chyba.

 

Kromě Okoličányho byli na doživotí odsouzeni i Jaroslav Potuček a Róbert Nigut. První jmenovaný už sedí v cele, Nigut je naopak už delší dobu na útěku.

 

Podle agentury Tasr figurovalo v procesu celkem šestnáct lidí. Obžaloba je vinila mimo jiné z vražd, založení zločinecké skupiny, nedovoleného ozbrojování, loupeží či vydírání.


 

Ostatní obžalovaní dostali tresty od podmíněných po 24,5 roku natvrdo. Jednoho soud osvobodil. Všechny usvědčil korunní svědek, soudy kauzu řešili od roku 2007.

 

Útěk Okoličányho připomíná zmizení Radovana Krejčíře. Ten dokonce utekl ze své vily v Černošicích ve chvíli, kdy dům prohledávali policisté. 

pez TN.cz