Odvaha nebo hloupost?

Slovenský politik se postará o uprchlíky! Kdo bude první u nás?

Slovenský politik Juraj Miškov si chce domů vzít uprchlíky
Zdroj: profimedia.cz
Téma:

Slovenský poslanec, bývalý ministr průmyslu a předseda malé strany Skok! Juraj Miškov na tiskové konferenci oznámil, že je připravený postarat se o jednu utečeneckou rodinu.

Politikovi se evidentně příliš nelíbí, že slovenská veřejnost je podobně jako ta česká vůči uprchlíkům velmi negativní a odmítavá a chce tak svým prohlášením a postojem jít příkladem.


"Jako první politik jsem se rozhodl postarat se o rodinu utečenců osobně," uvedl Miškov na tiskové konferenci své strany. Hodlá prý pomáhat rodině, která úspěšně projde azylovým řízením a bude chtít začít nový život na Slovensku, píše portál tvnoviny.sk.


Miškov také slíbil, že rodině bude rok platit bydlení, stravu a také vzdělání. "Nevyzývám nikoho, ani poslance ani ministry, jen jim chci být inspirací a ukázat, že problém běženců se dá řešit i tímhle způsobem," uvedl Miškov. Samozřejmě by ale ocenil, kdyby se k němu přidali i další politici.


Poslanec doplnil, že je mu jedno, jestli půjdou o rodinu křesťanskou nebo muslimskou. A pro rodinu se prý rozhodl raději než pro jednotlivce, protože je sám rodinný typ a navíc si myslí, že rodina má lepší šanci se začlenit do slovenské společnosti.


Nyní bude zajímavé sledovat, kolik slovenských a možná i českých politiků udělá stejný nebo podobný vstřícný krok. Koho tipujete vy? Napište námm do diskuze.

Související témata:
pez TN.cz