zuřivá hádka

"Jsi lhář a h*jzl!" Slovenští poslanci se do sebe pustili v přímém přenosu

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 13.9. 2019 21:09
Téma:

Lhář, špinavec, bu****nt, h*jzl a padlý na hlavu. Slovenským parlamentem se nesla ostrá slova z úst předsedy parlamentu Andreje Danka (SNS). Ten bouřlivě reagoval na v zásadě neškodnou narážku.

Slováci měli na zasedání Národní rady živo. Drobný žertík se totiž neobešel bez velmi nevhodných slov a obratů, které navíc vycházely z úst předsedy parlamentu.

 

Předseda parlamentu Danko již dříve při rozhovoru v rádiu Expres prohlásil, že by si Slovensko mělo půjčit peníze na dostavbu dálnic a nemocnic. Podle opozice by tím zemi zbytečně zadlužil.


Šéf strany OĽaNO Igor Matovič tak Dankovi ve čtvrtek na zasedání parlamentu donesl jednosměrnou letenku do Řecka, čímž chtěl zřejmě poukázat na jeho domnělou rozhazovačnost. To však Danka příliš nepotěšilo.

 

Jednosměrná letenka do Řecka, kterou Matovič věnoval Dankovi:


"Nemám na rozdíl od tebe papír na hlavu. Jsi obyčejný lhář a provokatér," je slyšet na záznamu ze slovenského parlamentu. Danko se však poté ještě rozjel. "Jsi špinavec a bu****nt," doplnil svůj repertoár. Informaci přinesla televize Markíza.

 


Danko později podle Markízy uznal, že jeho slova nebyla vhodná, a omluvil se. Matovič nemá v úmyslu hnát Danka kvůli jeho výrokům před mandátní a imunitní výbor.

 

O hádce informovala také televize Markíza, více v její reportáži:

TN.cz