Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

počasí v ČR

Slunce v ČR překrývá smog, brzy navíc začne pršet! PŘEDPOVĚĎ

Zdroj: TV Nova

Češi se radují z toho, že po několika mrazivých týdnech konečně vysvitlo sluníčko. Příjemné počasí ale kazí smog. Špatně se dýchá v Praze, na Zlínsku, jižní Moravě nebo ve východních Čechách. Nově také na Plzeňsku a ve Středočeském kraji. Situace je dlouhodobě nejhorší v Moravskoslezském kraji. A nezlepší se ani v příštích dnech. Navíc bude na většině území občasně pršet.

Ve srovnání s loňským rokem sužuje smog Českou republiku častěji. Imisní limit polétavých částic v ovzduší je 50 mikrogramů na metr krychlový. Na některých místech naměřily stanice až čtyřnásobně vyšší hodnoty. "Letošní zima je ve srovnání s několika předchozími silnější a dochází k častějšímu vyhlašování," potvrdil meteorolog Ondřej Vlček.

 

S problémy se od pondělí potýká Zlínský, Jihomoravský, Královéhradecký a Pardubický kraj. O den později vyhlásili výstrahu před smogem i v Olomouckém kraji a v Praze. Nově smog trápí i lidi na Plzeňsku a ve Středočeském kraji.

 

Zcela nejhorší situace je pak v Moravskoslezském kraji, kde je také smogová situace vyhlášena nejdéle a platí zde také regulace. Ty se týkají také Olomouckého a Zlínského kraje.

 

Co se počasí týče, po celý dnešek by mělo podobně jako v předchozích dnech svítit sluníčko, už zítra ale začne pozvolna přibývat oblačnosti. Přesto by se denní teploty měly udržet nad nulou.

Podívejte se na ranní předpověď počasí 

 

Předpověď počasí

 

Středa

 

Jasno, v noci a ráno ojediněle mlhy, i mrznoucí. Nejnižší noční
teploty -4 až -8 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C, v 1000 m
na horách kolem 6 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s nebo klidno.

 

Čtvrtek

 

Jasno nebo skoro jasno, místy mrznoucí mlhy. Odpoledne a večer na západě a severozápadě území přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Slabý jihozápadní vítr 1 až 4 m/s.

 

Pátek

 

Oblačno až zataženo, od severozápadu postupně na většině území občasný déšť, zpočátku i mrznoucí, který bude později v polohách nad 600 m přecházet ve sněžení. Na východě a jihovýchodě území zpočátku jasno až polojasno a místy mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, na Moravě až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s.

 

Sobota

 

Oblačno až zataženo, zpočátku místy, postupně ojediněle déšť nebo přeháňky, nad 600 m srážky sněhové. Večer od západu ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s bude večer slábnout.

 

Neděle

 

Oblačno až polojasno, ráno ojediněle mlhy, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C. Slabý jihovýchodní až jižní, později až jihozápadní vítr 1 až 4 m/s.

 

Pondělí až středa

 

Oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, na horách střídavě srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty zpočátku +2 až -2 °C, postupně 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 10 °C.

lud TN.cz