Předpověď počasí

Slunečné dny vydrží, v noci ale může i mrznout. Víkend přinese bouřky

Sluneční brýle
Zdroj: Thinkstockphotos
Michaela Trochová
Michaela Trochová
Publikováno 20. 4. 2020
Téma:

Příjemné počasí podobné tomu víkendovému bude panovat i během tohoto týdne. V noci ale mohou teploty klesnout i pod nulu.

Víkendové teploty se blížily v průměru patnácti stupňům Celsia, ani během neděle, kde se leckde ochladilo a došlo na déšť, neklesly pod 11 stupňů. Na jarní počasí se můžeme těšit i v následujících dnech.

 

PONDĚLÍ

 

Kolem tlakové výše se středem nad Norským mořem proudí na naše území chladný a suchý vzduch od severovýchodu. Přesto se během pondělí můžete těšit na jasno, na severovýchodě přechodně až polojasno. Nejvyšší teploty 12 až 16 °C, na severovýchodě 10 až 13 °C, v 1000 m na horách kolem
5 °C, na Šumavě a v Krušných horách kolem 8 °C.

 

Bude vát mírný, během dne přechodně čerstvý východní až severovýchodní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Tlaková tendence hlásí slabý až mírný pokles, večer slabý vzestup.

 

 

Jasno bude i v noci, teploty ale klesnou až na 5 až 1 °C, při slabším větru až -2 °C. Mírný východní až severovýchodní vítr 3 až 7 m/s.

 

ÚTERÝ

 

Den ode dne bude tepleji. v úterý čekejte jasno nebo skoro jasno. Nejvyšší teploty 13 až 17 °C, na severovýchodě 11 až 14 °C. Vát bude mírný, během dne přechodně čerstvý východní až severovýchodní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Tlaková tendence slibuje slabý pokles, večer slabý až mírný vzestup.

 

 

STŘEDA

 

Nadále bude jasno nebo skoro jasno. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, při slabším větru kolem -1 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C. Mírný východní až severovýchodní vítr 3 až 7 m/s.

 

ČTVRTEK

 

Jasno nebo skoro jasno bude i v druhé půli týdne. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, místy přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C. Mírný východní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

 

 

PÁTEK

 

Jasno až polojasno se udrží i před víkendem. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, ojediněle přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

 

VÍKEND

 

Zpočátku čekejte většinou polojasno a ojediněle přeháňky nebo bouřky, postupně oblačno až zataženo a srážky na většině území. Nejnižší noční teploty 9 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 23 °C, ke konci období 15 až 20 °C.

Související témata:
TN.cz