Vážná nehoda

Sražená chodkyně zemřela! Přejelo ji auto pražské záchranky

Téma:

Mercedes s označením pražské záchranné služby srazil v neděli večer jednačtyřicetiletou ženu. O její život svědci a následně lékaři na místě bojovali dlouhé desítky minut. Nakonec byla v kritickém stavu převezena na ARO ve vinohradské nemocnici, kde svým zraněním podlehla.

Nehoda se stala v Novovysočanské ulici krátce po jednadvacáté hodině. Mercedes záchranné služby ženu srazil pravděpodobně na přechodu pro chodce, neboť během vyšetřování auto stálo asi deset metrů za ním ve směru jízdy. Vůz měl po střetu s chodkyní rozbitou přední masku a promáčklou kapotu motoru.

 

Jednačtyřicetiletá žena utrpěla při srážce velmi vážná zranění a lékaři ji museli několik desítek minut oživovat. "Ženu ve věku 41 let záchranáři napojili na monitor, zajistili dýchací cesty, dva žilní vstupy a za pokračující resuscitace převezli s mnohačetnými poraněními do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady na ARO,“ uvedla k případu mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

 

 

Zdravotní stav sražené ženy byl však až příliš vážný, zemřela. "Jednačtyřicetiletá chodkyně utrpěla těžká zranění, kterým po převozu do nemocnice podlehla," potvrdil policejní mluvčí Jan Daněk.

 

Podle vyjádření pražské záchranky šlo o služební vůz, které využívá i ředitel Petr Kolouch. Auto bylo v tzv. pohotovostním režimu. "Jde o situaci, kdy je řidič i mimo službu připraven s plně vybaveným vozem vyrazit na výzvu operačního střediska za pohotovost konajícím lékařem, v tomto případě ředitelem ZZS HMP," uvedla záchranka v prohlášení.

 

Řidič jel se zapnutými majáky, nemířil ale k zásahu. "Vzhledem k tomu, že řidič nemířil k žádné události nahlášené zdravotnickým operačním střediskem, porušil vnitřní předpisy ZZS HMP, která po došetření všech okolností vyvodí patřičné pracovně-právní důsledky," dodali záchranáři.

 

 

Bezprostřední příčinu a všechny okolnosti nehody teď vyšetřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty. Míru zaviněním ukáže až další vyšetřování.
 

Související témata:
TN.cz