Typ 737 MAX

Smartwings se bojí zimy! Odstavená letadla uklidí do teplých krajin

Odstavená letadla Boeing 737 Max společnosti SmartWings
Zdroj: Profimedia
Odstavená letadla Boeing 737 Max společnosti Smartwings
Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 12:32
20.10. 2019 12:21
Téma:

Neobvyklý problém musí řešit někteří provozovatelé odstavených letadel Boeing 737 MAX. Obávají se totiž, že by je mohl poškodit mráz a sníh. Jejich přesun do teplejších krajů proto zvažuje i letecká společnost Smartwings.

K přesunu letadel do španělského města Lleida mezi Barcelonou a Zaragozou se nedávno rozhodla například společnost Icelandair. Nad podobným krokem nyní uvažují také další aerolinky, mezi nimi i Smartwings.

 

"Zvažujeme toto řešení. Porovnáváme podmínky na různých letištích, kde by mohla být letadla přes zimu odstavena. Definitivní rozhodnutí ještě nepadlo," řekla webu Zdopravy.cz mluvčí společnosti Vladimíra Dufková.

 

Smartwings má aktuálně na pražském letišti odstaveno celkem sedm letadel 737 MAX, která nesmí létat s cestujícími. Bez pasažérů mohou na zvláštní povolení vzlétnout, budou ale pravděpodobně muset letět níže a pomaleji než obvykle.

 

 

K zákazu jejich provozu přistoupily letecké úřady po nehodě letounu tohoto typu v Etiopii. Tu nepřežilo 149 cestujících a osm členů posádky z třiatřiceti zemí.

 

Připomeňte si situaci kolem letounů 737 MAX v reportáži TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz