Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 8. 2018
cílí na seniory

Šmejdi na kameře: Takhle lákají lidi na "neodolatelné" nabídky

Zdroj: tvnoviny.sk

Takzvaní šmejdi stále úřadují a nepůsobí samozřejmě pouze v České republice, ale také v zahraničí. Oběťmi se stávají zejména starší lidé, které prodejci lákají na neuvěřitelné zdravotní výhody jejich výrobků či jim tlačí jiné "neodolatelné" nabídky.

Paní Věra si před lety koupila matraci za 1500 eur (přes 38 tisíc korun). Za kazový výrobek, který vícekrát reklamovala, už ale peníze neviděla, popisuje situaci důchodkyně ze Slovenska portál TVNoviny.sk. Štábu se celé jednání šmejdů podařilo zachytit na kameru.

 

Drahou matraci nabídli šmejdi důchodkyni s tím, že jí vyřeší hned několik zdravotních problémů, například tvrdili, že matrace vhání kyslík do buněk. Paní Věra si proto zázračnou matraci pořídila, ta se ale rozbila a na řadu přišla reklamace. I po několika pokusech ale neuspěla.

 

Po několika letech se důchodkyně obrátila na Slovenskou obchodní inspekci, soud i exekutora. Ti potvrdili, že má žena na reklamaci právo, mezitím ale firma zanikla, paní Věra tak přišla o matraci i peníze.

 

Místo firmy si ale jednatel i společník založili další firmy a nabízejí podobné produkty dál. A paní Věře bezostyšně nabízí stále další nabídky.

 

 

Na jednu takovou vyrazil štáb se skrytou kamerou. Přímo na akci pak lákali prodejci na velké slevy kvůli stěhování. Když si ale všimli kamery, okamžitě z celého obchodu sešlo s tím, že prodejkyně musí na oběd. Po něm už ale nic nenabízela.

 

Vysvětlení chtěl štáb TV Markíza i od jednatele firmy, když se ale dozvěděl, že volá televize, raději telefon položil, následně pouze poslal zprávu, že nechce být v reportáži jmenován.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejúspěšnější triky zlodějů + rady, jak nenaletět
Tady prodávají zkažené jídlo! Jak poznat, že se obchodu máte vyhnout obloukem?

tmideast.com
Reklama