Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Útok v Nice

Smetí a zášť: Na místě útočníkovy smrti vznikl zvláštní památník

Nice - památník atentátníka - 5
Zdroj: Profimedia
Místo, kde zemřel terorista Bouhlel

Na místě, kde při útoku v Nice zemřel terorista Mohamed Lahouaiej Bouhlel, vzniklo zvláštní pietní místo. Na rozdíl od jiných zde ale lidé nepokládají květiny a svíčky. Místo na promenádě, kde policisté útočníka zastřelili, zaplavily odpadky, kameny, nedopalky a plivance.

Na místě, kde policisté ve čtvrtek večer teroristu zastřelili, se v uplynulých dnech objevil improvizovaný "památník" z kamenů a odpadků. Když se v pondělí konala na Anglické promenádě, kde Bouhlel ve čtvrtek zavraždil 84 nevinných lidí, tryzna za zemřelé, spousta z truchlících nevynechala také místo, kde skončil život masového vraha. A dalšími odpadky vyjádřili, co si o Bouhlelovi a jeho činu myslí.

 

Za vznikem netradičního památníku zřejmě stojí starší obyvatelka Nice Cecilia. "Někdo tam položil růži. Mysleli si, že skvrna od krve patří některé z obětí. Nemohla jsem jim to vysvětlit, byli to Albánci, tak jsem vzala kus papíru a napsala ´Atentátník´," uvedla Cecillia pro deník Daily Mail.

 

"Jsem velmi naštvaná, velmi rozzlobená. Nechápu, jak se tohle mohlo stát v Nice. Je to jeden z nejlepších turistických cílů ve Francii a oni to zničili," zlobí se Cecillia.

 

GALERIE: Památník útočníka v Nice

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Nice - památník atentátníka - 5

 

Další lidé se toho chytli a na místo červenou barvou napsali " atentátník" a "zbabělec". Na místě se brzy začaly hromadit prázdné lahve a jiné odpadky, kameny a cigaretové nedopalky. V pondělí davy truchlících do "památníku" kopaly nebo na něj plivaly.

 

 

"Plivla jsem na něj kvůli těm dětem," řekla Daily Mail Marie-Helene Roubatová. "Cítím takový vztek. Nikdy to nezapomeneme," dodala.
 

vbo TN.cz